۱۰ نفر

فوری؛ استخدام جدید آموزش و پرورش / ۸۰ هزار معلم جذب می‌شوند

۱۸ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۴۸
کد خبر: 812742
فوری؛ استخدام جدید آموزش و پرورش / ۸۰ هزار معلم جذب می‌شوند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جذب ۹۰ هزار نیرو برای آموزش و پرورش در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اعضای این کمیسیون با مسئولان مربوطه در زمینه کمبود معلم، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش موضوع کمبود معلم بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه از سوی مسئولان مربوطه اعلام شد که قرار است تا آموزش و پرورش 90 هزار نیرو جذب کند، گفت: که از این تعداد قرار است 10 هزار نیرو خدمت‌گذار 20 هزار معلم پرورشی و 60 هزار معلم جذب شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: اعضای کمیسیون در این جلسه تاکید داشتند که این جذب نیروها زودتر انجام شود تا در سال تحصیلی آتی با کمبود معلم مانند سال جاری مواجه نشویم.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش باید بهمن و اسفند سال جاری فراخوان جذب نیرو را انجام دهند تا مابقی کارها انجام شود و نیروها برای سال تحصیلی آتی جذب شوند.

نماینده همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه این 90 هزار نیرو بر اساس ماده 28 اساس نامه دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد، گفت: به دلیل اینکه در دولت قبل جذب نیرو برای آموزش و پرورش از سوی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان متوقع شده بود در چند سال اخیر با کمبود معلم مواجه شدیم که از طریق ماده 28 و با برگزاری آزمون و جذب اشخاص با رشته تحصیلی مرتبط با معلمی، نیرو برای آموزش و پرورش جذب خواهند شد.

همچنین چندی پیش وزیر آموزش و پرورش گفته بود. این وزارتخانه هیچ وقت دوست نداشته که کلاس درسی بدون معلم بماند و کمبود معلمی داشته باشد، گفت: این قول را می دهیم که نگذاریم کمبود معلم در کشور ایجاد شود. با این حال این وعده زمانی محقق می شود که آنهایی که پشتبان آموزش و پرورش هستند به وظایف خود عمل کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha