کاهش دوباره قیمت طلا / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا دوم شهریور ماه (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

آخرین قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید.

قیمت امروز طلا اعلام شد.

آخرین قیمت طلا؛

بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۱۸ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۴۱ هزار تومان رسیده است.

قیمت هر گرم طلا امروز؛

قیمت امروز طلا
انس طلا ۱۹۱۸ دلار
مظنه تهران ۱۰٫۰۴۱٫۰۰۰
طلای ۱۸ عیار ۲٫۳۱۸٫۰۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳٫۰۹۰٫۰۰۰

قیمت طلا و سکه امروز تهران؛

قیمت انواع سکه
سکه طرح جدید ۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰
سکه طرح قدیم ۲۵٫۲۰۰٫۰۰۰
نیم سکه ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ربع سکه ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سکه گرمی ۶٫۰۰۰٫۰۰۰

به گزارش سرویس طلا و ارز اقتصادآنلاین، ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد. طلا فلزی چکش‌خوار است و به‌سادگی شکل می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که در دوران باستان، نفیس‌ترین و ظریف‌ترین مصنوعات از طلا ساخته شوند. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. اما برای نگه‌داری و سرمایه‌گذاری طلای ۲۴ بهترین گزینه نیست. طلای خالص (۹۹٫۹%) به‌سادگی آسیب می‌بیند و تغییر شکل می‌دهد.

در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است.  عیار سکه‌ها معمولاً بالاتر از عیار جواهرات است و گاهی از طلای خالص هم در سکه‌زنی استفاده می‌شود. در ایران تمام انواع سکه‌های بهار آزادی با عیار ۲۱٫۶ (۹۰٪) ضرب می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha