۰ نفر

کاهش ۳۰ کیلویی وزن بدون گرفتن رژیم + فیلم

۱۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۴:۱۷
کد خبر: 699345
کاهش ۳۰ کیلویی وزن بدون گرفتن رژیم  + فیلم

دستگاه جدید لاغری به افراد چاق این امکان را می‌دهد که معده خود را شخصا شستشو داده و غذاهای سنگین خورده شده را دور بریزند.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ کاهش وزن ۳۰ کلیوگرمی بدون نیاز به گرفتن رژیم‌های سخت و انجام ورزش‌های سنگین، انگار در دنیای رویاهای خود زندگی می‌کنید! سیستم اسپایر اسیست این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است.

کاهش وزن بدون عمل

اخیرا دستگاهی جدید طراحی شده است که ظرف چند ماه کاهش وزن را در اختیار مردم قرار می‌دهد بدون آن که نیاز به پیروی از یک رژیم غذایی خاص باشد. سیستم اسپایر اسیست ادعا می‌کند که می‌تواند به صدها فرد چاق کمک کند و وزنی حدود ۳۰ کیلوگرم را کاهش دهد. بااین‌حال منتقدینی نیز برای این ادعا وجود دارند.

روش انجام کار سیستم اسپایر اسیست

گفته می‌شود در این سیستم کاهش وزن طی یک عمل ۱۵ دقیقه‌ای لوله‌ای را درون معده بیمار کار می‌گذارند که از طریق یک شکاف به شکم متصل می‌شود. پس از خوردن وعده‌غذایی فرد می‌تواند پمپی را به انتهای لوله وصل کند. این پمپ معده را از آب پرکرده و غذاهای هضم نشده درون معده را شسته و به کیسه‌ای خارج از معده می‌ریزد.

این روش تکرار می‌شود و در صورت عدم استفاده، لوله داخل معده باقی می‌ماند و با در پوشی مخصوص بسته خواهد شد. بیمارانی که تصمیم دارند تا از این دستگاه استفاده کنند با پمپاژکردن هر وعده‌غذایی می‌توانند از هضم یک‌سوم غذای مصرفی خودداری کنند.

آیا این روش خطرناک است؟

سازنده اسپایر اسیست بیان می‌کند که به‌منظور جلوگیری از انسداد لوله باید غذا را به طور کامل جوید. نصب و استفاده این دستگاه خطرناک نیست و نتایج کاهش وزن آن تقریبا با عمل جراحی برابر است.

بر اساس یک نظریه اصل این سیستم درست برعکس تغذیه از طریق لوله پک معده است بدان صورت که فرد بیمار که توانایی بلع از طریق دهان را ندارد توسط این لوله پک تغذیه می‌کند اما در واقع این دستگاه کاهش وزن چیزی غیر از استفراغ بر اساس تقاضا نمی‌باشد و سیگنال اشتباهی را در معده وارد می‌کند. ممکن است اضافه وزن شما به دلیل کارکرد نامناسب دستگاه گوارش باشد پس قبل از انجام هرگونه عمل جراحی مطلب کمبود این ویتامین باعث نفخ شکم می‌شود را از دست ندهید.

رضایت فرد استفاده کننده

بااین‌حال فردی که از این دستگاه استفاده می‌کرد بیان کرد که اسپایر اسیست زندگی او را متحول کرده است زیرا او ۱۴۲ کیلوگرم وزن داشته است و با رژیم‌های غذایی برخلاف تصورش افزایش وزن پیدا کرده بود اما با این سیستم موفق شده بود ۲۵ کیلوگرم وزن خود را بدون دردسر از دست دهد. سازنده این دستگاه مدعی شده است که این محصول می‌تواند فرد را از چاقی نجات دهد و دیگر نیازی به عمل جراحی بای‌پس معده نخواهد داشت.