۰ نفر

بانیم درصد کاهش؛

قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۶دلار و ۷۰سنت رسید

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۹:۱۰
کد خبر: 527667
قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۶دلار و ۷۰سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵سنت معادل نیم درصد کاهش به ۶۶دلار و ۷۰سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که موارد ابتلا به کرونا در هند همچنان بالا گزارش شده و یک خط لوله مهم انتقال سوخت در آمریکا پس از حمله سایبری روزهای گذشته مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است، قیمت نفت پس از کاهش حدودا 3 درصدی در جلسه قبل، امروز نیز شاهد کاهش بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 35 سنت معادل نیم درصد کاهش به 66 دلار و 70 سنت رسید. در عین حال قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با 28 سنت معادل 0.4 درصد کاهش به 63 دلار و 54 سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «با وجود افت قیمت روز گذشته، چشم انداز تقاضا برای نفت خام در نیمه دوم سال همچنان افزایشی است و این احتمالا مانع افت بیشتر قیم ها خواهد شد.»

افت قیمت نفت در حالی است که تقویت قیمت کالاهای خام، کمبود نیروی کار و انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از قیمت مصرف کننده در آمریکا در هفته جاری سبب تقویت نگرانی ها از افزایش نرخ تورم شده و این می تواند فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره تحت فشار بگذارد.

بالا رفتن نرخ بهره به صورت معمول سبب تقویت ارزش دلار می شود و این عامل به نوبه خود تاثیر منفی بر قیمت نفت می گذارد، زیرا ارزش بالای دلار به معنای گرانتر شدن نفت برای خریدارانی است که از سایر ارزها استفاده می کنند.

روز پنجشنبه شمار کشته های ویروس کرونا در هند برای دومین روز متوالی به بیش از 4 هزار نفر رسید و شمار مبتلایان روزانه در زیر 400 هزار نفر باقی ماند. هنوز کارشناسان نمی دانند آمارهای کرونای این کشور چه زمانی به نقطه اون خود خواهد رسید.