{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

سیدعلی مدنی زاده

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

استادیار

توضیحات

دانشکده مدیریت و اقتصاد

تحصیلات

کارشناسی، مهندسی برق، دانشگاه صنعتی شریف، 2004 کارشناسی ارشد، مهندسی برق، دانشگاه صنعتی شریف، 2005 دکتری، اقتصاد، دانشگاه شیکاگو، 2013

سوابق کاری

مدیر گروه مدلسازی، پژوهشکده پولی و بانکی، بانک مرکزی استادیار، دانشکده مدیریت و اقتصاد، دانشگاه صنعتی شریف

لینک‌های دیگر

دانلود رزومه انگلیسی سیدعلی مدنی زاده

  • در طرح اصلاح قانون بانک مرکزی که هم‌اکنون در صف بهارستان قرار دارد و بعد از طرح مالیات بر ارزش افزوده در دست بررسی قرار خواهد گرفت، موارد مهمی در نظر گرفته شده که در صورت تصویب، هم قدرت مانور بانک مرکزی بالا می‌رود و هم استقلال بانک مرکزی بالا خواهد رفت.

  • تعیین اهداف، الزامات صلاحیتی، تضاد منافع و مصونیت قضایی به‌عنوان چهار ضلع حکمرانی خوب در بانک مرکزی معرفی شد.

  • گویا دولت قصد دارد گام‌های جدی‌تری را برای مستقل‌تر کردن بانک مرکزی بردارد و در این راستا به تازگی اقدام به حذف بخش خصوصی از ساختار شورای پول و اعتبار کرده است؛ اتفاقی که روز گذشته و در جریان نشست اتاق بازرگانی مطرح شد و صدای اعتراض بخش خصوصی را بلند کرد.

  • مدیر گروه مدلسازی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تشریح مهم‌ترین دلایل در ایجاد معوقات بانکی، بدهی دولت به بانک‌ها را نزدیک به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

  • استادیار دانشگاه شریف، شرط ماندگاری تورم تک‌رقمی را اصلاح نظام بانکی دانست.

  • وقتی امتیازی یا چیزی را به صورت رانت در اختیار فرد یا گروهی قرار دادیم و بعدها قصد گرفتن آن‌ را داشته باشیم، دچار معضل خواهیم شد و این‌گونه دچار فشار اقتصاد سیاسی می‌شویم.

  • اقتصاددان جوان ایرانی خطاب به اقتصاددان نهادگرا؛

    دکتر سیدعلی مدنی‌زاده اقتصاددان جوان ایرانی که از دانشگاه امریکایی شیکاگو دکترای اقتصاد گرفته است و پیش از آن دوره کارشناسی ارشد مهندسی رایانشی و ریاضیاتی دانشگاه استانفورد را پشت سر گذاشته است و دانش آموخته دانشگاه شریف نیز هست روز دوشنبه دهم خرداد وظیفه ساماندهی میزگرد سوسیالیسم و بازار در این دانشگاه را بر عهده داشت.

  • آیا اقتصاد ایران شاهد استمرار کاهش تورم تا مرز متوسط جهانی سه درصد خواهد بود؟ آیا اقتصاد می‌تواند با حفظ این دستاورد از رکود حاضر خارج شود؟ شاید این دو از مهم‌ترین سوالات مردم و سیاستگذاران در انتهای سال ۱۳۹۴ باشند.