{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

تیمور رحمانی

اقتصاددان

توضیحات

تحصیلات

دکتری، اقتصاد، دانشگاه تهران، 1378 کارشناسی ارشد، علوم اقتصادی، دانشگاه تهران، 1371 کارشناسی، علوم اقتصادی، دانشگاه تهران، 1367

تالیفات

اقتصاد کلان (برای دانشجویان مدیریت و حسابداری و غیره)، تالیف، نشر برادران، 1391/04/26 بانک سوالات دروس تخصصی اقتصاد(پول و بانکداری اقتصاد بین الملل و بخش عمومی)، تالیف، انتشارات برادران، 1390/04/01 اقتصاد کلان نوین، تالیف، نشر برادران، 1389/01/15 اقتصاد کلان (دو جلد)، تالیف، نشربرادران، 1388/08/02 مجموعه سوالات چهار گزینه ای اقتصاد کلان، تالیف، نشر ترمه، 1388/01/01 اقتصاد کلان 2، تالیف، دانشگاه پیام نور، 1386/11/01 مبانی و اصول علم اقتصاد، تالیف، بوستان کتاب قم، 1386/01/01 بررسی اثرات اجرای مالیات بر ارزش افزوده در ایران بر تورم، تالیف، سازمان امور مالیاتی کشور، 1383/10/01 دولت بزرگ نه، تالیف، نشر ترمه، 1382/01/01 اقتصاد کلان: نظریه ها و مسایل (900 تست با پاسخ تشریحی)، تالیف، نشر برادران، 1377/01/01 دولت بزرگ نه، تالیف، نشر ترمه، 1382/01/01

لینک‌های دیگر

صفحه رسیمی دکتر تیمور رحمانی در دانشگاه تهران

دانلود رزومه فارسی دکتر تیمور رحمانی

 • فرهاد دژپسند فرد مقبولی در شرایط فعلی اقتصادی برای منصب وزارت اقتصاد است‌

 • اقتصاد کشور در حال حاضر درگیر شرایط بحرانی خاصی است که ایجاب می کند فردی بر مسند مدیریت این وزارتخانه مهم و راهبردی بنشیند که فارغ از جهت گیری ها و گرایش های خاص جامعه، توانایی ایجاد همگرایی بین بازیگران اصلی این عرصه را داشته باشد یعنی از قدرت تعامل فعال با تمامی ذینفعان بهره‌مند باشد.

 • یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با اقتصاد‌آنلاین:

  یک استاد اقتصاد دانشگاه تهران با تاکید بر این نکته که بانک‌مرکزی فقط با دخالت در بازار نمی‌تواند نرخ دلار را کنترل کند، گفت: بازار ارز آینده با ثباتی را پس از تحریم‌های آبان‌ماه خواهد داشت.

 • یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در شرایط فعلی چالش اصلی و بزرگ بانک مرکزی و اقتصاد کشور رشد نقدینگی است، گفت: مهم‌ترین اقدامی که در شرایط فعلی باید انجام شود مدیریت نقدینگی و سروسامان دادن به وضعیت نظام بانکی و نحوه فعالیت بانک‌ها است.

 • یک استاد دانشگاه اظهار داشت: در شرایط کنونی، اقتصاد ایران نیازمند یک جراحی در سیاست‌های پولی و بانکی است، صرفا بالا و پایین بردن نرخ سود مسئله‌ای را برطرف نخواهد کرد و همچنین امکان جذب نقدینگی از طریق نرخ سود بالا وجود ندارد.

 • یک کارشناس اقتصادی با اشاره به نوسانات بازارهای ایران طی ماه‌های گذشته بیان کرد: در هر مقطع زمانی، یکی از بازارها به عنوان دارایی امن برای مردم محسوب می‌شوند که در شرایط فعلی خودرو این نقش را ایفا کرده است.

 • عضو هیات علمی دانشگاه تهران کاهش نرخ سود در نظام بانکی را امری اجتناب ناپذیر می داند و می گوید، تداوم نرخ سود بالا منجر به رکود در اقتصاد می شود.

 • یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: یک بخش از وظایف بانک مرکزی برای ایجاد ثبات مالی نظارت است که در این بخش باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

 • یک کارشناس اقتصادی گفت: حل مشکل نظام بانکی اولویت‌دار ترین موضوع اقتصاد کشور است، چرا که با چاره‌جویی برای این بخش سایر قسمت‌های اقتصاد کشور نیز تا حدی از بحران خارج می‌شود.

 • یک کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد ایران در شرایطی قرار گرفته که زمینه ورود سرمایه‌گذاران خارجی مهیاست، چرا که اقتصاد در شرایط با ثباتی قرار دارد.

 • چشم‌انداز رشد اقتصادی در ایران

  یک استاد دانشگاه می‌گوید با توجه به ظرفیت اقتصاد ایران اکنون که از رکود بیرون آمده‌ایم شاید تا یک و دو سال تجربه رشد شش و حتی هفت درصدی شگفت‌آور نباشد، ولی این رشد تداوم ندارد و به احتمال زیاد در سال‌های بعدتر شاهد رشدهای در حدود چهار درصد باشیم.

 • یک اقتصاددان تحلیل کرد که آیا امکان دارد تورم دوباره دورقمی شود؟

 • روز گذشته رییس‌جمهوری در جلسه ستاد اقتصادی دولت از تمرکز بر سیاست‌هایی درراستای تحریک تولید با هدف ایجاد اشتغال سخن به میان آورد و با ارائه جزییاتی درخصوص طرح تحول نظام بانکی، این طرح را زمینه‌ساز گشایش و تسهیل در امور مالی برای پشتیبانی سریع از بخش‌های تولیدی و اشتغالزا دانست.

 • یک اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: از آنجا که ریسک کاهش قیمت در بازار مسکن و بازار ارز پس از وقوع رونق، ضعیف به نظر می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاری در این دو بازار با صرفه بیشتری همراه باشد. اما سرمایه‌گذاری در بازار سهام، توام با ریسک خواهد بود و مشخص نیست که چه آینده‌ای در انتظار این بازار باشد. به همین دلیل شاید بازار مسکن پتانسیل بهتری برای جذب منابع داشته باشد.

 • قیمت مسکن در تهران مطابق رفتار حداقل ۲۰ سال اخیر کلیه متغیرهای موثر بر بازار املاک، از ۶ پارامتر بیرونی، بیشترین اثرپذیری را دارد که دستکاری یکی از آنها در شرایط فعلی می‌تواند بزرگ‌ترین تهدید پنهان برای رونق غیرتورمی معاملات ملک محسوب شود.