کد خبر 526549

رکورد جدید برای قیمت پنیر!

افزایش قیمت لبنیات با اینکه خبر تازه‌ای نیست، به‌دلیل اهمیت حضور اقلام لبنی در سبد مصرف خانوار خبر مهمی محسوب می‌شود. در دوسال گذشته کاهش قدرت خرید بخش زیادی از اقشار، در کنار رشد قیمت اقلام لبنی، سرانه مصرف لبنیات را در ایران کاهش داده، این معضل از پارسال تشدید هم شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، از ابتدای سال گذشته نرخ لبنیات مشمول حمایت دولت 3بار و نرخ اقلام خارج از چتر حمایتی دولت، بارها و بارها با درصدهای مختلف افزایش یافت.

افزایش یک‌هزار و 900تومانی نرخ پنیر یکی از برندهای به نسبت معروف، خبر تازه‌ای است که البته مربوط به یکی دو هفته گذشته نیست و از ابتدای امسال اتفاق افتاده است.

قیمت پنیر 400گرمی فتا دوشه برند هراز که یکی از پرطرفدارترین پنیرهای پاستوریزه و سوپرمارکتی است، از 16هزار تومان ابتدای امسال حالا به 17هزار و 900تومان رسیده، خبر رسیده دیگر برندها هم در حال افزایش قیمت هستند. میانگین قیمت پنیرهای ساده پاستوریزه هم‌اکنون برای هر کیلو 40تا 50هزار تومان برآورد می‌شود. طرفداران پنیرهای سنتی البته باید دوبرابر این مبلغ را بپردازند.

قیمت روی بسته‌های انواع پنیرهای سنتی پاستوریزه حاکی است قیمت پرتقاضاهایی مثل لیقوان مدتهاست که از کیلویی 100هزار تومان فراتر رفته و به‌طور مثال یک قالب 750گرمی پنیر لیقوان سالار 99هزار و 500تومان قیمت دارد. افزایش قیمت پنیر به‌عنوان ارزان‌ترین عضو سفره صبحانه در کنار خبرهایی که درباره تغییر قیمت نان به گوش می‌رسد به‌ویژه برای اقشار کم درآمد جامعه نگران‌کننده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر