کد خبر 509752

مرکز آمار اعلام کرد؛

تغییرات قیمت اقلام خوراکی در بهمن ماه/ کدام کالاها کمترین و بیشترین افزایش قیمت را داشت؟

بررسی نمودار متوسط قیمت اقلام خوراکی مناطق شهری در بهمن ماه امسال نسبت به ماه قبل حاکی است که خیار با ۴۷.۴ درصد رشد و گوجه فرنگی هم ۱۴.۵ درصد افت را ثبت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین، مرکز آمار تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور در بهمن ماه امسال را منتشر کرد. 

بنابر این بررسی در گروه نان و غلات اقلام "شیرینی خشک" با ۶.۲ درصد و "رشته آش" با ٥.٣ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

همچنین در گروه فرآورده‌های گوشتی نیز اقلام مرغ ماشینی" با ٩.۶ درصد،"کنسرو ماهی تن" با ٤.٢ درصد و "گوشت گاو یا گوساله" با ٣.٥ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "روغن نباتی جامد" با ١٢.۴ درصد، "روغن مایع" با ٦.٦ درصد و "پنیر ایرانی پاستوریزه" با ٥.٣ درصد در انواع روغن و لبنیات را داشته‌اند. 

موز با ٣٣ درصد، هندوانه با ٢٠.٣ درصد و پرتقال با ١٢.١ درصد افزایش قیمت در گروه میوه و خشکبار و در گروه صیفی جات بیشترین افزایش قیمت مربوط به خیار با ٤۷.۴ درصد، بادمجان با ٣٧.٦ درصد و کدو سبز با ٣١.٧ درصد افزایش نسبت به ماه قبل داشتند. همچنین در این گروه قیمت اقلام "گوجه فرنگی با ١٤.٥ درصد و پیاز با ٨.٦ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل ثبت کردند.

علاوه براین در گروه قند و شکر بیشترین افزایش قیمت مربوط به قند با ۱۹.۲ درصد و شکر با ١٨.٧ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر