{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430003

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت:‌قیمت میوه‌هایی که بین مردم به ضد کرونا معروف شده نه به دلیل عرضه و تقاضا بلکه به دلیل هرج ومرج گران شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پس از شیوع بیماری کووید 19،  قیمت لیموشیرین، لیموترش، زنجبیل و سیر افزایش یافت چرا که برخی کارشناسان و متخصصان سلامت، اعلام کرده بودند این گونه میوه‌ها در بالا بردن سطح ایمنی بدن مؤثر است.

از آن موقع شاید بخشی به دلیل تقاضای بالا از سوی مردم اما بیشتر به دلیل سوء‌استفاده فروشندگان و مهمتر از آن عدم نظارت بر تخلفات آنها قیمت‌ها به شدت افزایش یافت.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی قیمت هر کیلو لیموترش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران 27 تا 30 هزار تومان ولیموشیرین 15 تا 24 هزار تومان و سیر از 28 هزار تومان به بالا عرضه می‌شود. البته زمانی که این میوه‌ها به سطح شهر می‌رسد حداقل 35 درصد هم به این قیمت‌ها اضافه می شود.

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به اینکه چرا قیمت میوه در روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: افزایش قیمت در میدان مرکزی میوه وتره بار تهران رخ داده است که ما میوه را ابتدا از آنها خریداری می‌کنیم. یعنی گرانی در منبع اصلی توزیع میوه رخ داده و خرده فروشان تنها بر اساس مصوبات 35درصد به این قیمت‌ها اضافه می‌کند.

کارگر در پاسخ به اینکه دلیل افزایش میوه در میادین مرکزی میوه و تره بار چیست، گفت: حقیقت این است که آنها پاسخی به ما نمی‌دهند و برخی مواقع بی‌احترامی هم می‌کنند و نهایتا اگر مجبور شوند تنها عرضه وتقاضا را مقصر می‌دانند در حالی که از نظر من دلیل بالا رفتن عرضه و تقاضا نیست بلکه وجود هرج و مرج در بازار است.

وی ادامه داد: میوه‌هایی مانند لیموشیرین، لیموترش و سیر که افزایش‌های عجیبی داشته است نمی‌تواند به دلیل بالا رفتن تقاضا باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اقرار به اینکه قیمت خرده فروشی‌ها در سطح شهر کاملا متفاوت است وحتی 20 متر به 20 متر قیمت ها متغیر است، گفت: ما نمی‌توانیم قیمت خرده فروشی‌های بازار را کنترل کنیم چرا که نرخ خرید ما از میدان مرکزی میوه و تره‌بار متغیر است.

کارگر اضافه کرد: امکان خرید از میدان مرکزی میوه و تره بار در تمام طول شبانه‌روز وجود دارد و قیمت‌هایی که مغازه‌داران از آنها می‌خرند در طول این زمان متغیر است. بنابراین وقتی این میوه‌ها در سطح شهر به دست مردم می‌رسد، نوسان خواهد داشت.

انحصار میوه های ضدکرونایی دست 5 نفر

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میوه هم اعلام کرده است: انحصار لیمو ترش و شیرین برای ۵ نفر است و آنها این محصولات را در انبارهای خود ذخیره کرده اند و همین ها باعث بالا رفتن قیمت در بازار شده است.
دارایی نژاد افزود: لیمو ترشی که کیلویی  ۶-۷ هزار تومان تمام می‌شود، ۳۵ هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.

ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    به کام دلالان به ضرر کشاورزان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری