کد خبر 392176

خرید شیرینی ۴۰درصد کم شد

رئیس اتحادیه قنادان تهران با اشاره به کاهش حداقل ۴۰ درصدی فروش شیرینی با بالارفتن قیمت‌ها، گفت: در طول این مدت تعداد زیادی از قنادی‌های تهران بسته شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی بهره‌مند، در واکنش به تاثیر گران شدن قیمت شیرینی بر میزان فروش قنادی‌های پایتخت اظهار کرد: با توجه به اینکه با گران شدن قیمت‌ها، قدرت خرید مردم کاهش می‌یافت، ما در اتحادیه قنادان تهران تلاش کردیم، قیمت‌ها را به گونه‌ای تعدیل کنیم که قدرت خرید شیرینی برای مردم کاهش نیابد و این در شرایطی بود که برخی از اعضای ما خواستار قیمت‌هایی بالاتر از نرخ‌های فعلی بودند.

رئیس اتحادیه قنادان تهران ادامه داد: ما در چنین شرایطی در تعامل با سازمان حمایت و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم، تصمیم گرفتیم قیمت‌ها را به گونه‌ای افزایش دهیم که فشار کمتری به مشتریان وارد شود، ولی با این وجود فروش نسبت به سال‌های قبل حداقل 40 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: همچنین در طول این مدت تعداد زیادی از قنادی‌های تهران بسته شده‌اند و این در حالی است که تعداد افرادی که از صنف ما می‌روند بیشتر از تعدادی ورودی‌های صنف شده و این یعنی صنف قنادی‌ها در حال کوچک‌تر شدن است.

بهره‌مند با انتقاد از بی توجهی به حریم صنفی در قوانین فعلی گفت: متاسفانه عدم رعایت حریم صنفی خسارت‌های جبران ناپذیری به صنف ما وارد کرده و با توجه به اینکه قانون صراحتاً اعلام کرده که حریم صنفی مطرح نیست، گاهاً در یک خیابان مشاهده می‌کنیم که چندین قنادی در کنار هم مشغول فعالیتند و همین امر باعث شده تا این واحدها با مشکلات متعددی برای تامین هزینه‌های خود مواجه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت رعایت حریم صنفی، تهران حدود 1000 قنادی نیاز دارد و تقریباً 2000 قنادی، اضافه بر نیاز در تهران مشغول فعالیت هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر