کد خبر 316500

شاخص مکانیزاسیون زراعت برنج کشور به ۸۰درصد رسید

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهادکشاورزی با اشاره به افزایش سطح زیرکشت اراضی برنج از سنتی به صنعتی، گفت: شاخص مکانیزاسیون زراعت برنج کشور به ۸۰ درصد رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، کامبیز عباسی شامگاه سه شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بزرگ ماشین آلات کشاورزی مازندران اظهار داشت: شاخص مکانیزاسیون زراعت برنج از 10 درصد ابتدای دولت تدبیر و امید در مدت پنج‌سال به 80 درصد رسیده است.

وی افزود: در پنج سال گذشته با توسعه مکانیزاسیون در زراعت برنج شاهد کاهش 50 درصدی هزینه تولید، کاهش تغییر کاربری، اقتصادی شدن تولید و پایداری در حوزه تولید برنج هستیم.

عباسی گفت: 6500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در کشور انجام شد که 1000 میلیارد تومان در حوزه برنج بوده است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین در هر هکتار شالیزار مبلغ 1.5 تا 1.7 میلیون تومان سرمایه‌گذاری در حوزه مکانیزاسیون انجام شده است، گفت: امسال 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه مکانیزاسیون با نرخ بهره 4 و 6 درصد توزیع شده است.

عباسی با اشاره به اینکه از محل خط اعتباری مکانیزاسیون در سال 97، مبلغ 1200 میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ شد که تاکنون 420 میلیارد تومان جذب شده است، گفت: به طور میانگین ماهانه 120 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی کشور جذب می‌شود.

عزیزالله شهیدی فر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز از جذب 450 میلیارد تومانی تسهیلات مکانیزاسیون در چندسال اخیر در مازندران خبر داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر