کد خبر 433906

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

پروژه‌های مربوط به مسکن فرهنگیان در دستور کار قرار می‌گیرد/ واگذاری زمین به مردم در قبال واحدهای نیمه‌تمام مسکن

وزیر راه و شهرسازی از تحویل زمین به مردم در قبال واحدهای نیمه‌تمام مسکن خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم برای کادر درمانی کشور پروژه‌های ساخت مسکن طراحی کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی با بیان این‌که 60 هزار مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور داریم، یادآور شد: سال گذشته 200 هزار واحد مسکن مهر تحویل شده و هم‌اکنون 125 هزار نیز آماده است که امیدواریم با هماهنگی وزارت نیرو و وزارت نفت هر چه سریع‌تر تکمیل شوند.

وی با اشاره این‌که 105 هزار مسکن مهر باقیمانده که دارای پرونده‌های قضایی و حقوقی بوده که از کنترل و مسئولیت وزارت راه و شهرسازی خارج هستند، افزود: پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای 80 درصد سریع‌تر آماده خواهند شد.

وی به طرح ملی مسکن اشاره کرد و افزود: تا کنون ساخت 230 هزار واحد از این طرح آغاز شده است. تفاهمنامه با وزرات دفاع، وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی در مسیر اقدام قرار گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای تحرک بخشیدن به فعالیت‌ها و برون رفت از این رکود ناخواسته ناشی از شیوع ویروس کرونا، فراخوان داده‌ایم تا چنانچه مردم و بخش خصوصی پروژه‌های نیمه کاره مسکونی دارند، آن را وارد طرح اقدام ملی مسکن کنند و بعد از آن وزارت راه و شهرسازی زمینی مابه‌ازای آن در اختیارشان قرار می دهد تا بتوانند مجددا شروع به ساخت ساز کنند و چرخه تولید مسکن ادامه دار باشد، این کار به رونق کسب و کار آن‌ها نیز کمک می کند.

اسلامی با بیان این‌که در هفته معلم به شکل رسمی پروژه‌های مربوط به مسکن فرهنگیان در دستور کار قرار می گیرد، گفت: امیدواریم بتوانیم برای کادر درمانی کشور که در این روزهای سخت برای مردم ایران ایثارگرانه جانفشانی کرده و زندگی خودشان را به خطر انداختند، پروژه‌های ساخت مسکن را طراحی کنیم تا آن‌ها نیز بتوانند از نعمت مسکن بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فواد
    ۰ ۰

    الان که نقدینگی به سمت بورس رفته وتمام مصالح ساختمان هم توایران تولیدمیشود چراقیمت پایین نمیاد مسکن افتاده دست دلالان ومافیای مسکن الان که نقدینگی رفته به سمت بورس مسکن بایدقیمتش خیلی پایین میامد به امیدخدامردم اگربرای یک سال مسکن نخرن قیمتهاپایین میاد. دولت برای بی خانمان هیچ کارمثبتی انجام نداد

  • زهرا
    ۰ ۰

    خدایا به مسئولین ما سلامتی وهمت عنایت بفرما تا نمردیم از مستاجری نجات پیداکنم