کد خبر 382447

در گفت وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

رکود صنعت ساخت و ساز و مسکن ادامه خواهد داشت

مدیرعامل شرکت مهندسی هنر نیارش بنا گفت: ساختمان های کشور از استحکام لازم برخوردار نیستند و باید به این موضوع توجه بیشتری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سعید عبدیان، درگفت وگو با اقتصادآنلاین گفت: بررسی های لازم از نظر مهندسی درخصوص ساختمان های تکمیل شده به درستی صورت نمی گیرد و این موضوع به یکی از مسائل مورد توجه مهندسان تبدیل شده است.

عبدیان گفت: درحال حاضر مهم ترین مشکل صنعت ساخت وساز، نداشتن کیفیت لازم درخصوص ساختمان ها است و نگرانی هایی وجود دارد که اگر این مشکل حل شود موجب سریع تر شدن روند ساخت و ساز خواهد شد.

عبدیان تصریح کرد: صنعت ساخت و ساز و مسکن درحال حاضر دچار رکود است و این رکود فعلا ادامه خواهد داشت.

وی افزود: برای برون رفت از این رکود می توان موانعی که پیرامون بحث هایی مانند تراکم و تسهیلات است را برطرف کرد تا ساخت و ساز رونق بیشتری پیدا کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی هنر نیارش بنا اظهار داشت: درحال حاضر هزینه خرید مسکن به شدت بالا رفته  و مردم برای خرید حتی یک خانه کوچک باید مبلغ زیادی را هزینه کنند. اگر دولت تسهیلات پرداختی را افزایش دهد و هم به مردم و هم سازندگان کمک بیشتری کند، روند ساخت و ساز بهبود می یابد.

وی بیان کرد: هزینه های ساخت و ساز نیز علاوه بر دیگر موضوعات افزایش یافته و این هزینه ها شامل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و افزایش دستمزدها است و این مسائل روند ساخت و ساز در دو سال گذشته را کاهش داده و کمتر از نیاز کشور، مسکن ساخته شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر