سوتی جنگنده آمریکایی در شلیک به بالون جاسوسی! + فیلم

در تاریخ ۱۱ فوریه، یک فروند F-۲۲ جسمی استوانه‌ای را در آسمان سرنگون کرد و گرچه مقامات هنوز توضیحی در مورد هدف یا منشاء این شیء ناشناس ارائه نداده‌اند. اما یک نظریه جالب به سرعت در میان جامعه علاقه‌مندان به بالون پیچید: «به یک بالون «پیکو»، چیزی شبیه به یک بالون مهمانی مایلار، در آسمان شلیک شده است.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، از تاریخ شنبه، ۱۱ فوریه، گروه آماتور ایلینوی، از بالون خود بی خبر است. به گفته یکی از کارشناسان:‌« به احتمال ۹۸٪، شیء ای که به آن شلیک شده است، همان بالون باشگاه ایلینوی باشد.»

دن بوون، مشاور بالون استراتوسفر در گفتگو با NPR گفت:«ما آماتورها قبل از ساقط شدن بالون یوکان، در حال تماشای K۹YO-۱۵ بودیم که به سمت آلاسکا می‌رفت.

بوون که ۱۲ سال است به تحقیق و طراحی بالون‌های کوچک، نظیر بالونی که توسط باشگاه ایلینوی استفاده می‌شد مشغول است و به آنها کمک می‌کند، گفت که آنها برای دنبال کردن K۹YO-۱۵ از یک وب‌سایت ردیابی استفاده می‌کردند. همچنین این وب‌سایت، امکان پیش‌بینی مسیر احتمالی بالون سرگردان را نیز دارد.

بوون گفت: «زمانی که پیش‌بینی‌ها نشان دادند ک K۹YO-۱۵ از آلاسکا به سمت یوکان در حال حرکت است، امیدوار بودیم که ردیابی نشود. اما لحظه‌ای که رهگیری یک شیء پرنده گزارش شد، ما می‌دانستیم که آن چیست و متعلق به چه کسی است!»

بووون در پاسخ به این سوال که آیا به نظر اون بالون Northern Illinois Bottlecap Balloon Brigade's balloon در اثر شلیک ساقط شده است گفت:« قطعا بله!» و ادامه داد که این را با ۹۸٪ قطعیت و اطمینان می‌گوید.

منبع: خبر آنلاین
ارسال نظر
ارسال نظر
پربازدیدترین ویدیو ها