جزییاتی تکان دهنده از گم شدن ۴۰ مسافر در برف / ۴۸ ساعت بدون غذا چگونه سپری شد؟ + فیلم

فرماندار الیگودرز جزییاتی از ماجرای گم‌ شدن مسافران ۲ دستگاه مینی‌بوس از اهالی شهرکرد در منطقه ذلقی الیگودرز را تشریح کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،  رسانه‌های چهارمحال‌ و بختیاری خبر گم‌شدن ۴۰ نفر از اهالی روستای صالح‌کوتاه شهرکرد را روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر کردند.

‌این افراد هم‌زمان با بارش برف در محورهای برف‌گیر لرستان و چهارمحال‌ و بختیاری در منطقه ذلقی الیگودرز دچار مشکل شده بودند.

طبق اطلاعات به‌ دست آمده این ۴۰ نفر روز دوشنبه سوار بر دو دستگاه مینی‌بوس از سمت کوهرنگ به روستای صعب‌العبور سرآغاسید که معروف به ماسوله زاگرس است قصد حرکت داشته‌اند که به‌علت بسته بودن مسیر اصلی، راه پشت‌کوه‌ ذلقی الیگودرز را برای ادامه مسیر ‌انتخاب می‌کنند.

این افراد به‌علت نقص فنی یکی از مینی‌بوس‌ها در میانه راه گرفتار می‌شوند و حدود ۲۴ ساعت به‌دلیل ناآگاهی از مسیر در شرایط جوی گرفتار می‌شوند و این ساعات را بدون آذوقه و وسایل گرمایشی به‌سر می‌کنند.

ایمان خسروی فرماندار الیگودرز در تشریح این ماجرا اظهار داشت: این ۴۰ نفر از ساکنان روستای سرآغاسید چهارمحال‌وبختیاری بودند که از کوهرنگ با دو دستگاه مینی‌بوس قصد حرکت به روستای خود را داشتند.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: این ۴۰ مسافر روستای سرآغاسید در بخش ذلقی قصد عبور از منطقه چال‌فره، روستای چین، روستای صالح‌کوتاه، روستای خویه و سرآغاسید را داشتند که به‌علت مسدودبودن مسیر، در برف و گل‌ولای گرفتار می‌شوند، به‌طوری‌که گیربکس یکی از مینی‌بوس‌ها دچار مشکل می‌شود و ادامه حرکت را برای آن‌ها غیرممکن می‌کند.

وی بیان کرد: نیروهای راهداری حوزه چهارمحال‌ و بختیاری از دوشنبه ظهر تا روز سه‌شنبه هرچه تلاش می‌کنند موفق به نجات ۴۰ مسافر نمی‌شوند و آنان به‌ناچار شب را در خودروها صبح می‌کنند.

خسروی ادامه داد: از صبح روز سه‌شنبه که گرفتار شدن ۴۰ مسافر بختیاری را به ما اطلاع دادند، نیروهای هلال‌احمر این شهرستان بلافاصله با یک تیم امدادونجات روستایی در بخش ذلقی به‌همراه رئیس کارگاه سد رودبار نزد آنان رفتند؛ ‌این افراد ۴۸ ساعت بدون آذوقه مانده بودند که بلافاصله اقلام خوراکی بین آنان توزیع شد.

فرماندار الیگودرز تصریح کرد: مسافران بختیاری با رایزنی‌های انجام‌شده در منزل یکی از اهالی روستای کی‌وار سکونت داده شدند و تمام وسیله‌های آن‌ها نیز به منزل این فرد منتقل شد.

خسروی اظهار داشت: ۴۰ مسافر گرفتار در برف الیگودرز صبح روز چهارشنبه با گسیل چند دستگاه خودروی کمک‌دار از منطقه خودشان بدون هیچ مشکلی به روستای سرآغاسید منتقل شدند.

ارسال نظر
ارسال نظر
پربازدیدترین ویدیو ها