رییسی: تحریم ها هیچ وقفه ای در صادرات نفتی و غیرنفتی ایجاد نکرده است / مدیران در صف مقدم ایجاد امید هستند

رییس‌جمهور تاکید کرد که «حداکثر ظرف دو ماه آینده مسئله مربوط به بندر خشک اسلامشهر باید پیگیری و حل شود» و هم‌چنین خبر داد که زمینه ایجاد ۵ هزار شغل در منطقه اسلامشهر تا ۲۰ هزار شغل قابل ارتقا است.

 رییسی: تحریم ها هیچ وقفه ای در صادرات نفتی و غیرنفتی ایجاد نکرده است / مدیران در صف مقدم ایجاد امید هستند

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدابراهیم رییسی طی سخنانی در نشست شورای اداری شهرستان اسلامشهر با بیان این‌که «امروز حفظ روحیه انقلابی، بسیجی، ایثار، شهادت و مسائل فرهنگی در کشور و منطقه مهم است»، گفت: امیدواریم با تلاش مضاعف مدیران در مدت زمان باقی مانده از سال جاری بتوانیم گزارش خوبی به مردم اسلامشهر بدهیم، مردمان این منطقه نسبت به انقلاب اسلامی وفادارند و دلیل صدق این مدعا هم هزار شهیدی است که تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

وی افزود: امروز پرچم دار حفظ این روحیه ائمه جمعه، بسیجیان، عموم خانواده ها و مسئولان هستند. فرهنگ، آداب، رسوم، جوانان و داشته‌های فرهنگی ما سرمایه‌های بزرگی است. خانواده های شهدا و ایثارگران افتخاراتی برای کشور هستند و اساس قدرت و اقتدار نظام ما هم وجود مردم و جوانانی است که حاضرند مسئولیت بپذیرند و در مقابل دشمن به هیچ عنوان میدان را خالی نمی‌کنند.

اشتراکات فرهنگی اقوام مختلف کشور را در کنار هم قرار داده است

وی ادامه داد: دلیل این‌که دشمنان در این ۴۳ سال باوجود تمام توطئه‌ها موفق نشدند به اهداف خود برسند به علت حضور مردم، فرهنگ، اندیشه و باور و اعتقاد مردم است. باید تلاش کرد که این اندیشه و علاقه همواره باقی باشد، باید مرزبانان فرهنگی و داشته‌های فرهنگی این ملت، مراقبت و صیانت کنند و ترفندهای دشمنان را بشناسند و در حوزه دفاع و هجوم تلاش داشته باشند تا این داشته‌ها حفظ شود.

رییس جمهور با بیان این‌که «اگر از فرهنگ و باورهای ایرانی در مقابل هجوم بیگانگان به درستی صیانت می‌شد شاهد، مشکلات نبودیم»، اظهار کرد: این مسئولیتی برای همه است تا مراقبت لازم از فرهنگ را داشته باشند. اشتراکات فرهنگی اقوام مختلف کشور را در کنار هم قرار داده؛ در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیز دارند و احساس دو گانگی و چندگانگی نمی‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که «مدیران در صف مقدم ایجاد امید هستند»، اظهار کرد: همه کسانی که در صف مقدم هستند می‌توانند برای مردم ایجاد امید کنند. آن‌هم نه ایجاد امید در سخن بلکه در عمل. یعنی کارهایی کنند که خواست مردم است و مردم احساس کنند گره‌ها از مشکلات‌شان گشوده می‌شود.

رییس‌جمهور هم‌چنین با بیان این‌که «امروز نیاز کشور است که کار مدیران مضاعف باشد»، یادآور شد: من ابتدای ورود به اسلامشهر به بیمارستان در حال احداث رفتم، ۱۴ سال است که ساخت این بیمارستان آغاز شده است. حتماً نباید ۱۴ سال طول می‌کشید اما طول کشیده است. این سوال برجاست که چرا ۱۴ سال طول کشیده، اما نباید اجازه دهیم بیش از این طولانی شود. به من گزارش دادند که سه‌شیفته کار می‌شود تا احداث بیمارستان به پایان برسد و نوید داده شد که فاز اول آن یعنی بخش‌هایی مثل اورژانس تا پایان سال بهره‌برداری شود. برای تابستان سال بعد هم به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.

زمینه ایجاد پنج‌هزار شغل در اسلامشهر فراهم است

وی با این‌ خبر که «زمینه ایجاد پنج‌هزار شغل در اسلامشهر فراهم است»، اظهار کرد: این زمینه تا ۲۰ هزارتا هم قابل افزایش است اما آغازش با این تعداد باشد؛ چراکه نگرانی خانواده‌ها را رفع می‌کند تا ببینند برای فرزندانشان شغلی با کرامت ایجاد شده است. زمان آن را هم حداکثر دوماه قرار می‌دهیم تا بندر خشک راه‌اندازی شود و مرکزیتی برای کار تجاری شود.

رییسی افزود: استقرار گمرکات هم زمینه‌اش آماده شده و این کارها باید با سرعت انجام شود. این‌ها باید ظرف دوماه عملیاتی و اجرایی شده باشد و این کار امکان‌پذیر است.

وی با بیان این‌که «مسئله تأمین اعتبارات باید از تمام راه‌های ممکن انجام شود»، گفت: کارها به هیچ عنوان نباید دچار کندی شود، هر کدام از این راه‌ها که در پیگیری نتیجه داد، روی آن سرمایه‌گذاری کنید تا انجام شود. خط قرمز ما این است که کارخانه دچار کندی یا خدای نکرده تعطیل شود، تحت هیچ شرایطی نباید اجازه چنین چیزی را داد.: باید کارخانه‌ها و کارگاره‌های نیمه‌تعطیل را وارد مدار تولید و فعالیت کنید، کندی کارها قابل قبول نیست و مسئله اشتغال برای ما بسیار مهم است.

به‌ صفر رساندن تعداد بیکاران در اسلامشهر امکان‌پذیر است

رییس‌جمهور با بیان این‌که «مساله نیاز به کار و اشتغال از مسائل مهم در شهرستان اسلامشهر است»، یادآور شد: هفته گذشته در سفر به پاکدشت اعلام شد که با کمبود نیروی کار مواجه هستند و این نشان می‌دهد کار و شغل وجود دارد اما در اسلامشهر نیز باید زمینه‌ها به نحوی فراهم شود که فرد بیکار نداشته باشیم. به‌ صفر رساندن تعداد بیکاران در اسلامشهر امکان‌پذیر است و همانطور که گفتم یکی از نقاطی که نباید بیکار داشته باشد و زمینه اشتغالش فراهم شود، همینجاست.

نیازمند نشاط اجتماعی هستیم

وی با اشاره به لزوم نوسازی و به‌سازی برخی مدارس اسلامشهر، اظهار کرد: اجازه ورود دانش‌آموزان به آن دسته از مدارسی که به نحوی فرسودگی دارد و احتمال وقوع خطر هست را ندهید. به سرعت فضای آموزشی باید مطمئن شود تا جان و سلامتی فرزندان مردم تهدید نشود. ساختمان‌هایی فرسوده‌ای که ممکن ریزش داشته باشد و بچه‌ها خدای نکرده آن‌جا صدمه ببینند باید در اولویت بازسازی قرار گیرند و باید تأمین اعتباراتش هم انجام شود چه از سوی خیران مدرسه‌ساز چه خود دولت. کنار تهران یک مدرسه ریزش کند، این امر پذیرفتنی نیست و باید در اولویت قرار گیرد.

رییس جمهوری با اشاره به لزوم راه‌اندازی اردوگاه ورزشی و تفریحی در منطقه اسلامشهر نیز تاکید کرد: این کار نیز از اولویت‌های شهرستان است، نیاز به فضایی برای تفریح و ورزش برای جوانان چه دختر و چه پسر، ضروری است. می‌توان این مراکز را برای دانش آموزان و جوانان ایجاد کرد تا نشاط میان جوانان ایجاد افزایش یابد، امروز به یکی از مسائلی که نیاز داریم، نشاط اجتماعی است.نشاط اجتماعی یکی از ضرورت‌های کشور است. مسئولان هم تا جایی که امکان دارد زمینه رشد نشاط اجتماعی را فراهم کنند که از نیازهای رشد جامعه است، کمکی هم اگر از ناحیه دولت باید انجام شود باید انجام گیرد تا کار را به خوبی پیش ببریم.

رییسی با بیان اینکه امروز اشتراک فرهنگی، اساس انسجامی است که در میان ملت ما برقرار است، یادآور شد: اگر دوگانگی هم در جامعه ما وجود داشته باشد، دوگانه کفر و نفاق و الحاد و بی‌دینی و سکولاریسم با دینمداری است. این دوگانه درست است، نه دوگانه‌هایی که می‌خواهند بسازند و شهر را با روستا، سنی را با شیعه، این گویش را با آن گویش مقابل هم قرار دهند.

وی افزود: اینها دوگانه‌های غلط و نادرستی است که می‌خواهند در میان ملت ایجاد کنند. آن دوگانه‌ای که درست است، دوگانه صف دشمنان انقلاب اسلامی و دوستداران انقلاب اسلامی است

رییس جمهور در جمع کارگران کارخانه کیان تایر: به هیچ عنوان چرخ تولید هیچ کارخانه‌ای نباید کُند یا متوقف شود

رییسی در حاشیه شورای اداری اسلامشهر با تعدادی از کارگران کارخانه کیان تایر دیدار و با توضیحات ایشان و مسئولان این کارخانه در جریان مسائل و مشکلات کیان تایر از جمله تعیین تکلیف مالکیت و موضوع واگذاری آن قرار گرفت.

نمایندگان کارگران کیان تایر طولانی شدن روند تعیین تکلیف مالکیت کارخانه و نیز پرداخت مطالبات کارگران را مهمترین خواسته‌های خود عنوان کردند.

رییس جمهور اظهار داشت: به هیچ عنوان چرخ تولید هیچ کارخانه‌ای از جمله کیان تایر نباید کند یا متوقف شود و کارخانه شما با قدرت باید به فعالیت خود ادامه دهد.

رییسی همچنین در ادامه به دغدغه کارگران و مسائل و مشکلات معیشتی آن‌ها اشاره کرد و خطاب به مسئولان شهری و مدیرعامل این شرکت تاکید کرد که هرچه سریعتر برای پرداخت مطالبات کارگران اقدام شود تا کارگران کیان تایر بتوانند با نشاط و روحیه مضاعف به فعالیت خود ادامه دهند.

رییس جمهور همچنین بر لزوم تخصیص و ارائه تسهیلات به این شرکت برای ادامه روند فعالیت آن تا زمان تعیین تکلیف مالکیت و واگذاری آن تاکید کرد.

رییس جمهور در جمع مردم اسلامشهر: صادرات نفتی و غیر نفتی با وجود تحریم دشمن دچار وقفه نشد

 

همچنین رییس جمهور در جمع مردم اسلامشهر افزود: مردم با اندیشه و با انگیزه ای داریم که پشتوانه انقلاب شکوهمند اسلامی هستند، صدق این مدعا یک هزار شهیدی است که این منطقه تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رییس جمهور افزود: این ادعا با وجود جانبازان و ایثارگرانی است که این منطقه تقدیم انقلاب کرده  و دیگر فرهنگ ایثار ، شهادت ،ایستادگی و مقاومت و  آداب و رسوم که در همه گویش ها و قومیت های مختلف در این منطقه در کنار هم انسجام یافته که این انسجام مثال زدنی است.

آیت الله رییسی ادامه داد: نقطه مشترک همه در این منطقه زندگی با سلامت و نقطه عطف، دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است، همه گویش ها در پاسداری و صیانت از ارزش های اسلامی است، پاسداری و صیانت از خون مطهر شهیدان و ایثار ایثارگران و جانبازی جانبازان است، با تلاش مردم و جوانان این منطقه و تمامی ایران اسلامی با وجود خواست دشمن و تهدید و تحریم ها، امروز کشور در حال پیشرفت  در عرصه های مختلف اقتصادی ، تولیدی و اجتماعی است.

وی گفت: در مراکز تولیدی و صنعتی، همت جوانان ما آن است که با وجود  تحریم ها مشکلی ایجاد نشود، با پیشرفت های خوبی که در صنایع هسته ای و دفاعی، علم و تکنولوژی و نانو داشتیم، افتخارات بسیاری در عرصه های علمی جهان کسب کردیم، تصور دشمن این بود که با تهدید و تحریم ، تولید در کشور دچار وقفه شود که انجام نشد ،اراده پولادین مردم باعث شد تا کار و پیشرفت و فعالیت در این کشور به نحوی باشد که هر کسی به کار دانش بنیان نگاه می کند، تعجب می کند.

رییس جمهور در جمع مردم اسلامشهر گفت: دشمنان می خواستند با تحریم و تهدید، تجارت و صادرات ما را دچار وقفه کنند، اما صادرات نفتی و غیر نفتی ایران دچار وقفه نشد.

پیشرفت‌های ایران برای دیگر کشورها شگفت‌انگیز است

رئیس جمهور گفت: پس از بازدید نمایندگان و روسای جمهور کشورهای مختلف از دستاوردهای گوناگون ایران، از این میزان پیشرفت متعحب شدند.

وی افزود: دشمن با مشاهده این پیشرفت ها عصبانی می شود، هشت سال جنگ تحمیلی، فتنه انگیزی و توطئه های مختلفی علیه  کشور ما انجام داد  و خواستند مانع پیشرفت کشور شوند، حتی نسخه های کشورهای دیگر را می خواستند برای ایران اجرا کنند، غافل از اینکه مردم ایران شباهتی به دیگر کشورها ندارند، نقطه قوت ما همین مردم هستند.

آیت الله رئیسی یادآورشد: حضور مردم در صحنه باعث شد دشمن طی ۴۳ سال نتواند به اهداف پلید خود برسد، بارها اراده پولادین ملت در مقابل این فتنه ها و توطئه ها را دیدیم، باز هم دیدید که ملت دشمنان را برای چندمین بار ناکام گذاشت.

نوکری برای مردم بزرگترین افتخار ماست

رئیس جمهور گفت: بزرگترین افتخار ما نوکری برای مردم است، اگر مردم به یک طلبه خدمتگزار توجه می کنند به اعتبار توجه به ارزش های انقلاب است، بدانید مردم مسلمان ایران که دل در گرو انقلاب و ارزش ها دارند، تاکنون بسیاری از محاسبات غلط شما را نقش بر آب کرده اند و بدانید که در مقابل همه این فتنه ها شما را پشیمان خواهند کرد.

وی اظهار داشت: من به آمریکا و متحدانش در منطقه می گویم ما به پیروی از آنچه امام و شهدایمان گفتند انجام داده ایم ، امروز همین پیام را که مبارزه با تبعیض و فساد می باشد دنبال می کنیم، معتقدیم ذات انقلاب اسلامی با هر نوع فقر و فساد و تبعیض در ستیز است، برنامه جمهوری اسلامی این است که هیچ گونه فساد و فقر را بر نتابد.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: هویت انقلاب اسلامی در آن است که مدیران در همه عرصه ها کارآمدی خود را به مردم نشان دهند، بارها گفته ام  و در جمع مردم هم می گویم هر کسی روحیه تحول گرا و روحیه گره گشایی از کار مردم نداشته باشد و بخواهد با روابط ناسالم ادارات و سازمان های کشور را آلوده کند، با بیانی رسا و صدایی بلند می گویم که حتما از پیش پای ادارات و سازمان ها باید حذف و کنار گذاشته شوند.

آمریکا و متحدانش از ملت ایران سیلی محکمی خواهند خورد

رئیس جمهور گفت: ادارات و سازمان ها و خدمتگزاران ما در همه جای این نظام باید در تراز انقلاب شکوهمند اسلامی و در تراز خواست شهدا باشند، لذا نکته ای که می خواهم از این جایگاه و از جمع مردم با صفا و صمیمی اسلامشهر بگویم، آمریکا و متحدانش، بدانند که از ملت بزرگ ایران، سیلی محکمی خواهند خورد.

وی به برنامه های این سفر یک روزه به اسلامشهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مسائل این شهرستان سلامت و بیمارستان است، در ابتدای امروز از بیمارستان در حال احداث بازدید کردم، از ۱۴ سال قبل کار آغاز شده، اما متاسفانه پیشرفت کار مورد توجه نبوده ولی طی یک سال گذشته با تلاش دوستان و همکاران کار سه شیفته اجرا شده و فاز نخست بیمارستان بدون شک تا قبل از عید نوروز یا روز ۲۲ بهمن امسال افتتاح خواهد شد.

به گفته آیت الله رئیسی، باقی کار  و فازهای دیگر بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی هم در سال آتی به نتیجه خواهد رسید، این مرکز درمانی فقط برای اسلامشهر نیست و مردم می توانند از آن بهره مند شود.

 رئیس جمهور گفت: پروژه دوم در ابتدای ورود به شهرستان طرح مترو بود، این حق مردم اسلامشهر است، چون مردم و کارگرانی که می خواهند به تهران بروند و برگردند، باید رفت و آمدشان تسهیل شود،  این پروژه امکان خوبی برای سهولت در رفت و آمد است.

وی افزود: در همین جلسه شورای اداری امروز قرار شد به زودی مشکل اجرای مترو اسلامشهر رفع شود و ما شاهد آن باشیم تا کار مترو با سرعت پیش برود.

آیت الله رییسی با بیان این که مساله سوم بیکاری بوده و ایجاد اشتغال امروز یکی از ضرورت های شهرستان اسلامشهر است، ادامه داد:  پیگیر راه اندازی بندر خشک آپرین هستیم که می تواند مرکز بسیار مهمی برای ایجاد اشتغال باشد.

رییس جمهور گفت: زمانی که برای بهره برداری از بندر خشک تعیین کرده ایم حداکثر از امروز به مدت ۲ ماه است تا زمینه اشتغال حداقل پنج هزار نفر فراهم شود.

وی همچنین اظهار داشت: در ابتدای ورود با کارگران کیان تایر و با خواسته آنان مواجه شدم که مطالبه به حقی هم بود؛ می خواهند کارخانه پابرجا بماند ،تعطیل نشود، چرخ تولید در کارخانه کند نشود و این خواسته به حقی است.

آیت الله رییسی خاطر نشان کرد: خواست این کارگران این بود که این کارخانه از نظر زمان و از نظر شرایط سهل و سریعتر فعال شود و ظرفیت نیروی کار را به ۲ تا سه برابر افزایش دهد و ما به معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار و فرماندار تاکید کردیم که کارخانه به هیچ عنوان نباید دچار تعطیلی شود و کار باید ادامه یابد و روز به روز شاهد رونق این کارخانه باشیم.

رییس جمهور ادامه داد: مطلب دیگر، بحث کمربندی اسلامشهر است که مسئولان بیان کردند،احداث این کمربندی می تواند وضعیت را برای تردد و حفظ جان مردم این شهرستان آسان تر کند که بنا شد به زودی این مشکل رفع شود؛ معاون رئیس جمهور هم با شما همراه باشد به این جهت که مشکل کمربندی به زودی حل شود.

وی اضافه کرد: ۱۰ نکته را به عنوان مسائل شهرستان در جلسه شورای اداری مطرح کردند که از مدیران خواستم و تکرار می کنم کار برای این مردم خوب مخلص و صمیمی ایجاب می کند تا مدیران با کار تحولی و متفاوت تلاش کنند مشکلات مردم حل شود و دولت هم افتخار دارد که با تمام وجود در خدمت مردم باشد.

آیت الله رییسی اعلام کرد: آنچه در پایان می گویم، آقایان و خانم ها دولت امروز افتخار خدمتگزاری برای مردم را دارد و آنچه می تواند بسیاری از مسائل را در کشور حل کند، اتحاد و انسجام ملی و دوری از تفرقه و اختلاف است.

رییس جمهور تاکید کرد: آنچه که می تواند ما را حفظ کند همانی است که امام راحل فرمود که پشتیبان ولایت باشید تا به کشور آسیبی نرسد و ما مصمم هستیم تا حرکت قطار پر شتاب پیشرفت در کشور به هیچ عنوان دچار کندی نشود.

ارسال نظر

پربازدیدترین ویدیو ها