ماجرای شهرک عرب ها در مشهد چیست؟ + فیلم

شهرک عرب‌ها سال‌ها است که میزبان مردمی است که خون گرمی جنوبی‌ها را با خود به مشهد آوردند تا اگر دل مشهدی‌ها برای خلیج فارس تنگ شد، سری به همشهری‌های جنوبی خود بزنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛  شهرک عرب ها؛ با شروع جنگ بخشی از خوزستانی‌ها به مشهد مهاجرت کردند و جایی در نزدیکی محله مصلی ساکن شدند. جایی که بعد‌ها به شهرک عرب‌ها معروف شد و حالا بخشی از هویت شهری مشهد است.

حالا شهرک عرب‌ها جای خود را در میان محلات معروف مشهد باز کرده و هرچه بیشتر می‌گذرد به شهرت این محله و بازدیدکنندگان از آن اضافه می‌شود.

نوع خاص معماری خانه‌های شهرک از سالیان پیش باعث شد که این محله بیشتر به چشم بیاید. تا اینکه در سال‌های اخیر مردم مشهد بیشتر به این محله رفت و آمد می‌کنند.

یکی از چیز‌هایی که شهرک عرب‌ها را برای مردم مشهد محبوب کرده، ماهی فروش‌های واقع در این شهرک است. جایی که شما می‌توانید ماهی تازه جنوب را خام یا پخته تهیه کنید.

گلشهر یکی دیگر از محلات شگفت انگیز مشهد است. جایی که بیشترین مهاجران افغانستانی را در خود جای داده تا آنجا که بعضی به آن کابل کوچک می‌گویند، حالا به یک ظرفیت شهری تبدیل شود.

ارسال نظر

 • حسین
  ۲۶ ۱۴

  کم مونده با افت ارزش پول ملی نیمی از مشهد متعلق به افاغنه و نیم دیگر آن به مالکیت عراقی‌ها بیفته و مشهدی‌ها را از اینجا بیرون کنند یا به کارگری بگیرند

  • سمیه
   ۲۴ ۱۷

   سلام آقایی ک نظر بیخود میدی مگه مجانی اومدن مشهد یا تو یاشما خرجشون میدی حسود

 • رایحه برتر
  ۱۰ ۱

  سلام
  ما مشهدی ها بهش میگیم شهرک لته چون همیشه لباساشون از پنجره هاشون اویزونه

 • ارش
  ۲ ۱

  انجا معروف به شهرک‌بهشتی است .ان شهرک متعلق به نیروی هوایی بود که با شروع جنگ انجا وا‌گذار به مهاجران جنگی شد در میان ان ها فارس هم هستند کلا فارس و عرب ها هر د و خون گرم‌ و رو راست وانسان های قابل احترام می باشند خانه ما‌نزدیک همان‌ شهرک است انجا بیشتر در سطح شهر به شهرک بهشتی شناخته شده است

 • ناشناس
  ۵ ۰

  بعضی ها تا یه چیزی میشنوند فورا یه نظر کیلویی میدن ارزش پول ملی چه ربطی به بچه های جنوب داره که زمان جنگ با عنوان جنگ زده اومدن شهرک مستقر شدن این بنده خدا ها بعد تخلیه خرمشهر و...به خاطر جنگ مجبور شدن بیان مشهد .چی رو با چی ربط میدی خودت می فهمی حتما دلیل بیکاری شما هم این بندگان خدا هستن.

 • ناشناس
  ۷ ۲

  باید عرب ها و افغانی ها مرخص کنن کلا استان

 • ناشناس
  ۶ ۳

  چه پرروهستن بعضی ازاین افغانیها هم توی کشورمازندگی میکنن وهم زبون درازی میکنن

 • هما
  ۵ ۳

  اونقدر افغانی تو مشهد زیاده که واونقدر مدتهاست موندگار شدن که الان فکر میکنند ایرانی ها اضافه ان واونا صاحب خونه لن برین ببنید چقدر افغانی تو اغتشاشات شرکت دارن اینا کم کم ادعای مالکیت هم میکنن

 • ناشناس
  ۲ ۵

  اگه پایین شهر قدم بزنی گویا داخل خود افغانستان قدم زدی

 • الهام
  ۰ ۰

  شهرهای دیگه انقد افغان و عرب ندارن..مامشهدی ها ناراحتیم اما کیه بفهمه؟کار و پول و خوراکی و ترافیک و کثیفی و همش ....

پربازدیدترین ویدیو ها