شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی + فیلم

یک سنگنورد آزاد (بدون ابزار محافظ) در قالب یک کارگر ظاهر شد تا بتواند به بلندترین جرثقیل دبی دست پیدا کند و در ارتفاع ۳۹۰ متری بالای شهر روی یک دست آویزان شود.

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی + فیلم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، یک سنگنورد آزاد (بدون ابزار محافظ) در قالب یک کارگر ظاهر شد تا بتواند به بلندترین جرثقیل دبی دست پیدا کند و در ارتفاع ۳۹۰ متری بالای شهر روی یک دست آویزان شود.

آدام لاکوود ۲۱ ساله، جوان بی باک بریتانیایی، یک کلاه ایمنی به سر گذشت، از سازه‌ای بسیار بلند بالا رفت و تنها از قدرت بدنی‌اش برای جلوگیری از سقوط استفاده کرد. او این شیرین کاری مرگبار را از بالای جرثقیلی بر فراز آسمان خراش مسکونی ۷۷ طبقه ایل پریمو، درست در کنار بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه انجام داد.

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

هنگامی که آدام از میله های فلزی آویزان شد متوجه شد که میله‌ها با گریس لغزنده شده‌اند و منظره سرگیجه آور شهر زیر پاهایش دیده می‌شد. آدام می‌گوید: «وقتی برای اولین بار به فیلم نگاه کردم با خودم گفتم خودش است! این باورنکردنی ترین کاری است که تا به حال انجام داده ام.»

او اضافه می‌کند: «این واقعیت که من از بلندترین جرثقیل دبی در کنار بلندترین ساختمان جهان آویزان شدم، اتفاق ویژه ای است و احساس می‌کنم قطعا ارزش ریسک و عواقب قانونی‌اش را داشت.»

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

آدام می‌گوید: «یک کلاه ایمنی سرم گذاشتم و قاطی ۱۰۰ کارگر شدم و بدون اینکه کسی متوجه شود از دروازه عقب بیرون رفتم. همان‌طور که بالا رفتم خیلی زود متوجه شدم که کل جرثقیل پوشیده از گریس است. اول فکر کردم گرد و غبار کویر است، اما با چک کردن دست‌هایم فهمیدم چربی است و دست و پاهایم روی هر چیزی که لمس می‌کردم لیز می‌خوردند.»

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبیشیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

در این ویدیوی دلهره آور شیرین کاری خطرناک آدام را می‌بینیم که با دست یا پاهایش بر فراز خیابان های شلوغ دبی آویزان شده اما به نظر می‌رسد از خطراتی که می‌کند اصلن نگران نیست و با آرامش به دور جرثقیل حرکت می‌کند بدون آنکه هیچ وسیله محافظتی بخواهد مانع سقوط احتمالی اش شود.

شیرین کاری مرگبار جوان بی باک روی بلندترین جرثقیل دبی

آدام می‌گوید: «اینکه آن بالا بدون هیچ وسیله ایمنی آویزان باشید احساس سوررئالی دارد، در آن لحظه مغزم خالی است، ضربان قلبم بالا نمی‌رود و احساس آرامش می‌کنم. این کاری است که می‌دانم می‌توانم انجامش دهم و ۹۹ درصد از مردم دنیا قادر به انجامش نیستند. بنابراین احساس می‌کنم موظفم از توانایی‌ام استفاده کنم و از انجام این فرآیند لذت ببرم.»

صعود از جرثقیل اولین هنرنمایی آدام روی یک سازه نمادین جهانی نیست. او در ماه آوریل از ارتفاع ۸۰ متری استادیوم سن سیرو در میلان آویزان شد و بعدتر از هرم شیشه ای معروف موزه لوور در پاریس بالا رفت تا سلفی بگیرد.

حجم ویدیو: 6.46M | مدت زمان ویدیو: 00:03:00
منبع: طلا
ارسال نظر

آخرین خبر ها