کد خبر 551118

بهمنیار مبارزه دوم را واگذار کرد

بانوی کاراته‌کا وزن منهای ۵۵ کیلوگرم ایران در دومین مبارزه خود مقابل نماینده مطرح چین‌تایپه و دارنده ۲ برنز جهان و سه طلای آسیا با حساب پنج بر یک شکست خورد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ رقابت‌های کاراته بازی‌های المپیک توکیو از امروز (پنجشنبه) آغاز شده است. «سجاد گنج‌زاده»، «سارا بهمنیار» و «حمیده عباسعلی» کاراته‌کاهای ایران در المپیک توکیو هستند. از این بین، بهمنیار امروز روی تاتامی رفته است و مبارزات عباسعلی و گنج‌زاده روز شنبه برگزار می‌شود.

بهمنیار در دور نخست گروه A وزن منهای ۵۵ کیلوگرم به مصاف «سراب اوزچلیک» نفر اول رنکینگ جهان از ترکیه رفت و پنج بر چهار به برتری رسید.

بانوی گیلانی کاراته ایران در دومین مبارزه برابر «ون تزو یان» ۲۷ ساله و نفر دوم رنکینگ جهان از چین تایپه رفت و عملکرد خوبی نداشت و اسیر ضربات دست عقب و سریع حریف شد تا با حساب پنج بر یک شکست بخورد.

بهمنیار تا دقایقی دیگر در سومین و آخرین مبارزه مرحله گروهی خود با «ایوت گورانوا» از بلغارستان روی تاتامی می‌رود و برای کسب مجوز صعود وقطعی کردن مدالش باید در این دیدار به برتری دست یابد و منتظر نتیجه مبارزه نمایندگان ترکیه و چین تایپه باشد.

4chfJx79dTB3

تنی چند از مسوولان ورزش کشور با حضور در سالن «نیپون بودوکان» محل برگزاری مسابقات کاراته در المپیک توکیو، شاهد مبارزات بهمنیار هستند.

نتایج گروه نخست وزن منهای ۵۵ بانوان

سارا بهمنیار (ایران) ۵ - سراب اوزچلیک (ترکیه) چهار

ون تزو یان (چین‌تایپه) ۲ - ایوت گورانوا (بلغارستان) ۵

سراب اوزچلیک (ترکیه) یک -  ایوت گورانوا (بلغارستان) ۵

سارا بهمنیار (ایران) یک  -  ون تزو یان (چین‌تایپه) 5

مسابقات کاراته در دو گروه برگزار می‌شود و از هر گروه  دو نفر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و به صورت ضربدری برای راهیابی به فینال با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. هر کاراته‌کا در صورت راهیابی به مرحله نهایی، مدالش را قطعی می کند.

«سمانه خوش‌قدم»‌ سرمربی تیم زنان است و «شهرام هروی» هدایت تیم کاراته مردان ایران را برعهده دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر