کد خبر 549874

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فلپس بعدی هم از آمریکا می آید/ رکوردشکنی درسل و کسب هفتمین طلای المپیکی

در المپیکی که آمریکایی ها در رشته شنا دیگر مایکل فلپس را ندارند تا تمامی مدال های طلا را درو کند، یک شناگر دیگر جا در پای پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک گذاشته است.

اقتصادآنلاین – مرتضی پیچکا؛ کائلب درسل از آمریکا در ادامه درخشش خود در المپیک 2020،  امروز نیز دو مدال طلای دیگر به دست آورد. او ابتدا در ۵۰ متر آزاد و سپس ۴ در ۱۰۰ متر به مدال طلا رسید تا جمع مدالهای طلای خود را در این رقابت ها به عدد ۵ برساند و خود را به عنوان چهره اول المپیک توکیو مطرح کند.

درسل در این دوره از رقابت ها غیر از رقابتهای میکس ۴ در ۱۰۰ متر، در بقیه رقابت هایی که شرکت کرده است توانسته به مدال طلا برسد و یکی از بهترین ورزشکاران المپیک بوده است تا همگان را به یاد مایکل فلپس بیندازد که در هر دوره المپیک چندین مدال طلا برای آمریکا به دست می آورد.

گفتنی است این شناگر ۲۴ ساله دو مدال طلا نیز در المپیک ریو برای کشورش به دست آورده بود تا جمع مدال های طلای المپیکی خودش را فعلا به عدد ۷ رسانده باشد. ضمن اینکه او در 50 متر آزاد با ثبت ۲۱ ثانیه و ۷ صدم ثانیه در مسابقه امروز، رکورد قبلی المپیک که متعلق به سزار سیلو برزیلی با 21 ثانیه و 30 صدم ثانیه در المپیک 2008 پکن ثبت شده بود را شکست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر