کد خبر 445338

لیگ برتر تا آذر ماه بدون تماشاگر

به نظر می‌رسد عدم حضور طیف وسیع تماشاگران در ورزشگاه‌ها برای فصل آینده نیز تداوم پیدا می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرورزشی، با توجه به شرایط کنونی کشور، اگر وقفه‌ای در روند برگزاری ادامه پیکار‌های لیگ برتر ایجاد نشود، این مسابقات از اوایل ماه آینده آغاز شده و تا مرداد قهرمان خود را خواهد شناخت.

مسابقاتی که قطعاً بدون حضور تماشاگر خواهد بود و بسیار بعید به نظر می‌رسد حتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هم اجازه ورود تعداد محدودی از هواداران به داخل استادیوم‌ها داده شود.

به نظر می‌رسد عدم حضور طیف وسیع تماشاگران در ورزشگاه‌ها برای فصل آینده نیز تداوم پیدا می‌کند. در همین خصوص ظهر دیروز خبر بسیار مهم و جالبی شنیدیم.

در‌های بسته تا پایان پاییز

اگرچه تعدادی از کارشناسان بر این باورند که می‌توان با رعایت تمام موارد بهداشتی اجازه حضور تماشاگران در استادیوم‌ها به اندازه ۲۵ درصد از کل ظرفیت سکو‌ها را صادر کرد و اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا چنین مجوزی بدهد، قطعاً باعث افزایش جذابیت مسابقات باشگاهی داخلی خواهد بود، اما از قرار معلوم احتمال وقوع چنین اتفاقی نه تنها اندک است بلکه برای فصل آینده هم شاید محدودیت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

این‌طور که شنیدیم، برخی از مقامات سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در گفتگو‌های خصوصی با تعدادی از مدیران باشگاه استقلال تأکید کرده‌اند با توجه به شیوع موج دوم ویروس از ابتدای پاییز (در واقع براساس پیش‌بینی کارشناسان وزارت بهداشت) احتمال اینکه فصل آینده مسابقات نیز حداقل تا اواخر پاییز بدون حضور تماشاگر برگزار شود، بسیار زیاد است.

آن‌ها خطاب به استقلالی‌ها گفتند در بهترین شرایط فقط می‌توان ۲۰ درصد از فضای سکو‌های استادیوم‌ها در شهرستان‌هایی که از نظر وزارت بهداشت در وضعیت سفید قرار دارند را به تماشاگران اختصاص داد تا با رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی به تماشای مسابقات بنشینند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر