کد خبر 435489

آبه: اگر کرونا ریشه‌کن شود، المپیک برگزار می‌شود

نخست‌وزیر ژاپن گفت: برگزاری بازی‌ها به کامل‌ترین شکل غیرممکن است مکر اینکه واکسن ویروس کرونا کشف شود.

به گزارش رویترز، کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپن ماه گذشته تصمیم گرفتند به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی‌های المپیک توکیو را تا جولای ۲۰۲۱ به تعویق بیندازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در جهان و اینکه تولید واکسن راه طولانی در پیش دارد، سوالاتی مطرح شده در مورد اینکه برگزاری بازی‌های المپیک باید زمان بیشتری به تعویق بیفتد؟

شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن در این باره اظهار داشت: ما می‌گوییم المپیک و پارالمپیک باید به کامل‌ترین شکل برگزار شوند به این ترتیب که ورزشکاران و شرکت‌کنندگان با خیال راحت در مسابقات شرکت داشته باشند.

وی افزود: برگزاری بازی‌ها به کامل‌ترین شکل غیرممکن است مگر اینکه ویروس کرونا از بین برود.

براساس گزارش شبکه NHK، ژاپن در روز سه‌شنبه ۱۱۲ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد. آمار روز چهارشنبه هنوز در دسترس نیست. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن ۱۳ هزار و ۸۹۵ مورد است که ۴۱۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این آمار در مقایسه با برخی از کشور‌های دیگر بسیار پایین است.

آبه در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: وقتی به این نگاه می‌کنیم با چه چیزی روبه‌رو هستیم باید برای مبارزه با این ویروس مقابله کنیم. ما ارتباط نزدیکی با کمیته بین‌المللی المپیک، کمیته برگزاری بازی‌ها و دولت توکیو داریم.

وی افزود: المپیک باید به شکلی برگزار شود که نشان دهد جهان در نبرد خود برابر کرونا پیروز شده است. در غیر این صورت، برگزاری بازی سخت خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر