کد خبر 271297

رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد:

برای ورود بانوان به ورزشگاه تابع مبانی قانونی هستیم

رییس کمیته ملی المپیک گفت: حضور بانوان در ورزشگاه ها را یک نیاز اجتماعی می دانیم اما برای این مهم وزارت ورزش و جوانان همچنین کمیته ملی المپیک تابع مبانی فقهی و قانونی هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، از کمیته ملی المپیک، «سید رضا صالحی امیری» روز یکشنبه در نشست اعضای ستاد عالی بازی های آسیایی، پارآسیایی، بازی های المپیک و پارالمپیک با اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان پیرامون حضور بانوان در ورزشگاه ها اظهار داشت: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان کارگذار هستند نه قانونگذار. بنابر این آنچه مسلم است حضور بانوان در ورزشگاه ها را نیاز اجتماعی می دانیم اما برای اجرای آن تابع مبانی فقهی و قانونی هستیم.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانینی در این خصوص می تواند ما را به اجرای آن ملزم کند اما در شرایط فعلی به رغم آنکه نتیجه حضور بانوان در ورزشگاه ها را مثبت ارزیابی می کنیم ولی از مبانی فقهی و قانونی تبعیت می کنیم.

صالحی امیری انسجام وزارت ورزش و جوانان با کمیته ملی المپیک و انسجام این دو نهاد با مجلس و از طرفی انسجام وزارتخانه و کمیته ملی المپیک و مجلس را با دولت خوب توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این انسجام و وحدت محقق شده و قطعا این وحدت رویه به نفع ورزش کشور است.

به گفته سید رضا صالحی امیری حمایت مجلس از ورزش با تصویب احکام حمایتی پیام های ویژه ای دارد از جمله اینکه نمایندگان به ورزش توجه دارند و تلاش مسئولین ورزشی هم باید در جهت تحقق اهداف حداکثری باشد.

وی شفافیت مالی را یکی از رویکردهای اصلی کمیته ملی المپیک دانست و تصریح کرد: برای اولین بار آنالیز بودجه کمیته ملی المپیک روی خروجی سایت قرار گرفته است بطوریکه در مجموع 38 میلیارد و 300 میلیون تومان برای بازی های آسیایی 2018 و بازی های المپیک جوانان 2018 اختصاص می یاید.

صالحی امیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشریح فعالیت ستاد بازی های آسیایی تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با منطق ساختاری در حال حرکت هستند و تمام ابعاد بازی های آسیایی 2018 جاکارتا قطعی شده است.

رییس کمیته ملی المپیک وضعیت حاکم بر ورزش کشور را خوب توصیف کرد و گفت: همه فدراسیون ها با پشتیبانی وزارتخانه و کمیته ملی المپیک در صحنه تلاش هستند و در سال جاری، شکوفایی ورزش ایران رقم خواهد خورد.

وی آرامش در ورزش کشور را مهم و ضروری دانست و از آرامش موجود ابراز رضایت کرد.

او همچنین از نمایندگان رسانه های گروهی خواست که به استمرار این فضای خوب و آرام که می تواند توسعه و پیشرفت را بدنبال داشته باشد، کمک کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ول کنید این حرفارو. عربستان الان تو حوزه خانمها 100 مدل تغییر داده هیچ اتفاقی هم نیفتاده. حالا ما ایرانیا 100سال کارمونه این موضوع رو حل کنیم. بذارید مردم نفس بکشند.