کد خبر 453883

در فولاد مبارکه صورت گرفت؛

افزایش ۳۰درصدی کیفیت ورق رنگی

با گروه بندی کیفیت محصولات لوازم خـانگی رنگی در شرکت فولادمبارکه، کیفیت ورق‌های رنگی تولیدشده در این شرکت که در صنایع لوازم‌خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ۳۰درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ رئیس کنترل کیفیت ناحیه نورد سرد فولادمبارکه با بیان اینکه تمایل برای استفاده ازورق‌های پیش رنگ شده فولاد مبارکه برای تولید ملی لوازم خانگی روبه افزایش است، گفت: عواملی مانند تنوع رنگ، استحکام مناسب رنگ، قابلیت شکل‌دهی خوب، مقاومت خوردگی بالا و... از ویژگی‌های این نوع ورق است.

  محمد نصراصفهانی با اشاره به اینکه ویژگی‌های سطحی مورد نیاز این محصول نظیر بر اق بودن، یکنواختی رنگ، عدم وجود فرورفتگی و برآمدگی وهمچنین عاری بودن از هرگونه عیوب شکلی عواملی هستند که موجب حساسیت بالای بازرسی کیفیت این محصول می‌شود، افزود:  به دلیل وجود طیف گسترده‌ای ازمشتریان برای کاربردهای مختلف لوازم خانگی، طیف گسترده‌ای نیزبرای مشخصات ظاهری این محصول وجود دارد.  به گفته وی، به عنوان مثال استانداردهای ظاهری برای استفاده ورق رنگی در یخچال بسیار بالاست. این در حالی است که در حین تولید ورق رنگی، عیوب به صورت آنی به وجود می‌آید و ممکن است در ادامه متوقف شده و دوباره به وجودآید. بنابراین بازرسی چشمی‌ و به موقع سراسر محصول برای جلوگیری از تولید محصول معیوب ازاهمیت بسزایی برخورداراست. 

رئیس کنترل کیفیت ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه تاکید کرد: عملیات بازرسی کیفی شامل بازرسی ورق گالوانیزه تولید شده برای ورق رنگی وحصول اطمینان از کیفیت این نوع ورق برای عملیات رنگ، بازرسی عملیات برش طولی ورق پیش از عملیات رنگ و اطمینان از نداشتن عیوبی نظیر فرورفتگی سطح ورق، موج، خراش و... و در انتها بازرسی پس ازعملیات رنگ است. بنابراین بازرسی کیفی در هر یک از مراحل فوق به دلیل ماهیت ورق رنگی مورداستفاده برای لوازم‌خانگی از اهمیت زیادی برخوردار است.  وی در تشریح چگونگی این افزایش کیفیت تصریح کرد: واحد کنترل کیفی نورد سرد شرکت فولادمبارکه برای اولین بار همزمان با اقدامات اولیه برای تولید محصول ورق رنگی لوازم خانگی در ناحیه نورد سرد، اقدام به ارزیابی نیازهای مشتریان برای این محصول کرد. نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: بر این اساس، استانداردها و دستورالعمل‌های کیفی مورد بازنگری قرار گرفت. به همین منظور عملیات بازرسی ورق رنگی لوازم خانگی درخط رنگی با بازرسی ورق ورودی به خط آغازشده و با بازرسی  ورق رنگ شده و تعیین عیوب ومنشا بروز آنها ادامه می‌یابد.  به گفته وی، در ادامه شرایط اعمال لمینت بین لایه‌ها، نحوه پیچش کلاف وسایرموارد کیفی تاثیرگذار مورد بازرسی قرار می‌گیرد. براین اساس آموزش‌های لازم برای بازرسی این محصول در کلیه مراحل، متناسب با نیازهای مشتریان و با استفاده از کارشناسان واحد کنترل کیفی نورد سرد، به بازرسان ورق رنگی داده شد.  رئیس کنترل کیفیت ناحیه نوردسرد فولاد مبارکه گفت: همچنین با همکاری ناحیه نوردسرد، پشتیبانی فنی مشتریان، واحدهای فروش و متالورژی و روش‌های تولید، گروه‌بندی کیفی محصولات لوازم خانگی رنگی نیز با موفقیت انجام و براساس آن میزان حساسیت کیفی برای هر مشتری مشخص شد. به گونه‌ای که درهر گروه الزامات کیفی مشخصی تعریف شده و بر اساس این ویژگی‌ها محصولات طبقه‌بندی و نیازمندی‌های کیفی مشتریان برآورده می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری