کد خبر 409864

مدیرعامل شرکت مس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده خبر داد

بازدهی ۹۲ درصدی سهام مس از ابتدای سال جاری تاکنون/ «فملی» ۱۰هزار میلیاردی می‌شود

اردشیر سعدمحمدی با اشاره به این‌که افزایش سرمایه شرکت مس از محل سود انباشته در مجمع‌عمومی عادی در تیرماه سال‌جاری مصوب شد گفت: پس از اخذ مجوزهای لازم از هیأت‌مدیره، سازمان بورس و مراجع قانونی پیشنهاد افزایش ۳۰درصدی سرمایه از محل سود انباشته تصویب شد.

‌به گزارش اقتصادآنلاین، مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر افزود: به‌منظور عملیاتی کردن افزایش 2340 میلیارد تومانی سرمایه، در 29 دی‌ماه مجمع عمومی فوق‌العاده با حضور سهامداران شرکت مس برگزار خواهد شد تا به‌طور رسمی سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران از مبلغ 7800 میلیارد تومان به 10140 میلیارد تومان برسد.

سعدمحمدی تصریح کرد: این افزایش سرمایه با هدف تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه در دست اجرا شرکت به کار گرفته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که  صنعت مس جزو صنایع پربازده محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه موجب سودآوری و ارزآوری برای کشور خواهد شد، گفت: هم‌اکنون شرکت مس آماده افتتاح و بهره‌برداری از بیش 3500 میلیارد تومان طرح توسعه‌ای اعم از طرح افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از 80 هزار تن به 120 هزار تن، کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد، کارخانه اکسیژن و انبار کنسانتره تا پایان سال جاری هستیم.

وی با اشاره به این‌که محور توسعه در شرکت مس بر پایه افزایش ظرفیت تولید کنسانتره مس تعریف و طراحی شده است، تأکید کرد: علاوه بر این، طرح‌ توسعه معدن مس درآلو، کارخانه تغلیظ دره‌زار و فاز سه تغلیظ سونگون با سرعت در حال اجرایی شدن هستند که با بهره‌برداری از آنها ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزایش خوبی خواهد یافت.

سعدمحمدی با بیان این‌که سهام مس طی 13 سال گذشته یعنی از بدو پذیرش در بورس تاکنون جزو سهام‌های بنیادی و پربازده بوده است، اظهار داشت: در سال جاری و تا 22 دی‌ماه، فملی بازدهی 92 درصدی نصیب سهامدارانش کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر