کد خبر 560853

غلامحسین اسماعیلی؛

۱۰۰ میلیون واکسن کرونا تا آذر امسال وارد کشور می شود

غلامحسین اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهوری امروز از واردات حدود ۱۰۰ میلیون واکسن تا پایان آبان امسال خبر داد و گفت: واکسیناسیون گسترده و مهار اپیدمی کرونا اولویت مهم دولت سیزدهم است.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسماعیلی امروز در یازدهمین اجلاس شورای عالی نظام پرستاری در باغ موزه دفاع مقدس، افزود: از ابتدای فعالیت دولت جدید و فقط از ابتدای شهریور تاکنون حدود ۳۰ میلیون واکسن کرونا وارد شده و تا پایان شهریور و فقط در همین ماه ۴۰ میلیون واکسن کرونا وارد کشور می شود.

او ادامه داد: دولت سیزدهم به مسئله کرونا توجه ویژه و برای مدیریت آن برنامه و راهکار دارد. مهمترین اقدام برای مهار این بیماری واکسیناسیون گسترده است. همه تلاش در دولت این است که در مهر و آبان از طریق واردات و تولید داخل، میزان واکسن تامین شده در کشور را به ۱۰۰ میلیون دز برسانیم.

اسماعیلی گفت: واکسیناسیون کرونا در کشور از ابتدای اسفند ۹۹ شروع شد. اکنون در شهریور ۱۴۰۰ هستیم، هفت ماه از این زمان گذشته است و فقط یک ماه و در واقع یک هفتم این زمان در دولت سیزدهم بوده است. عملکرد دولت جدید در همین مدت کوتاه نسبت به دولت گذشته قابل مقایسه نیست.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اولین سفر دکتر ابراهیم رییس ی، رییس جمهوری به خوزستان افزود: آقای رییس ی در اولین سفر خود به خوزستان در بیمارستان رازی این شهر حاضر شد. این اقدام بیانگر اهمیت و رویکرد دولت جدید به حل مساله کروناست.

اسماعیلی در دیدار با اعضای شورای عالی نظام پرستاری گفت: نقش جامعه پرستاری در سلامت مردم و نجات جان انسانها بی بدیل است. تجربه شخصی من نیز موید اهمیت نقش پرستاران در نجات جان انسانهاست. به همین علت از هر تلاشی برای حمایت از جامعه پرستاری در دولت و هماهنگی با دستگاه‌های مختلف برای حل مشکلات این گروه دریغ نمی کنیم.

وی افزود: عده ای می گویند کرونا باعث شد جامعه پرستاری مورد توجه قرار گیرند اما تلاش پرستاران از گذشته نیز وجود داشته است، کرونا برای همه و به خصوص پرستاران مصائب زیادی داشت اما این مصائب این خاصیت را داشت که اهمیت و نقش پرستاران برای مردم روشن تر شود. اکنون توجه به پرستاران بیشتر شده اما این توجه باید استمرار داشته باشد تا مشکلات قدیمی این قشر زحمتکش حل شود.

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که در دستور کار دولت است، تزریق دز سوم واکسن برای پرستاران و تامین و تزریق واکسن به خانواده کادر پرستاری است و برای آحاد مردم نیز به جد به دنبال این هستیم که تا چند ماه آینده حداقل ۷۰ درصد جامعه علیه کرونا واکسینه شوند.

او گفت: در مورد مطالبات پرستاران مثل استخدام ها و افزایش حقوق نیز با وجود محدودیت های دولت، بنده موضوع را از طریق وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی پیگیری می کنم و تا جایی که مقدور است، برای انجام این خواسته ها اقدام می کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: سیاست دولت این است که به جای اینکه از اقشار مختلف بخواهیم به دولت بیایند، مسئولان دولت به دیدار مردم و گروه های مختلف بروند. امیدوارم شرایط کرونا اجازه دهد تا بتوانیم بیشتر در بین مردم و اقشار مختلف باشیم و از نزدیک برای حل مشکلات آنها اقدام کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • رسولی
    ۰ ۰

    موافق