کد خبر 550279

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

درباره روغن دانه گلابی خاردار

درون میوه های خوشمزه گلابی خاردار، دانه ‌های وجود دارد که حاوی روغن حامل انواع مختلفی از اسیدهای چرب، فنل ها، مواد مغذی مانند ویتامین E ، فیتواسترول ها و آنتی اکسیدان ها است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اکنون چندین شرکت، روغن گلابی خاردار را استخراج کرده و آن را به عنوان محصولات مراقبت از پوست مناسب برای انواع پوست از جمله پوست‌ های مستعد آکنه و خشک به فروش می ‌رسانند.

روغن گلابی خاردار یک روغن اساسی نیست. در عوض، معمولا به عنوان روغنی برای رقیق سازی روغن های اساسی قوی تر استفاده می شود یا به تنهایی برای تقویت سلامت پوست استفاده می شود.

گلابی خاردار چیست؟

انجیر بربرى گلابی خاردار

کاکتوس های گلابی خاردار، که نوپال و اپونتیا نیز نامیده می ‌شوند، در مناطقی از قاره های آمریکا، استرالیا، خاورمیانه، مدیترانه و جزایر کارائیب رشد می کنند. در حالی که مردم صد ها سال میوه‌های شیرین صورتی این کاکتوس را می‌ خورند، گلابی های خاردار به تازگی به عنوان یک غذای فوق العاده مطرح می ‌شوند.

از مزایای سلامتی خوردن گلابی خاردار می ‌توان به کاهش التهاب و کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دو اشاره کرد.

فواید استفاده از روغن گلابی خاردار چیست؟

هنوز تحقیقات گسترده ای در مورد روغن گلابی خاردار انجام نشده است. با این حال، یافته های اولیه نشان می ‌دهد که محتوای روغن گلابی خاردار می ‌تواند سلامت پوست را در انواع مختلف پوست تقویت کند. برخی از مزایای روغن گلابی خاردار که بهتر مطالعه شده است عبارتند از:

خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی:

آنتی اکسیدان ها برای جلوگیری از آسیب پوست در اثر نور خورشید، پیری و سایر عوامل استرس زا به خوبی شناخته شده اند. مواد ضد باکتری برای پاک سازی پوست و جلوگیری از جوش های پوستی شناخته شده است.

پژوهش نشان داده است که روغن گلابی خاردار حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد باکتری است. این نشان می ‌دهد که می‌ توان از آن برای جلوگیری از آسیب پوستی و جراحی‌ های آینده استفاده کرد.

یک روغن ترکیبی موثر:

در مطالعه دیگر، دانشمندان روغن گلابی خاردار را ترکیب کردند و این مخلوط را با ویتامین A درنمونه ‌های پوست انسان و موش استفاده کردند. آن ها دریافتند که محتوای چربی روغن گلابی خاردار مخلوط در ویتامین A روی نمونه‌ های پوست بسیار موثر است.

انجیر بربرى گلابی خاردار

ویتامین A به خوبی فواید ش را به پوست می رساند، اما هنگامی که به تنهایی استفاده می شود، اغلب باعث تحریک پوست می شود. این تحقیق نشان داده است که روغن گلابی خاردار ترکیب مناسب و مطمئنی برای رساندن سایر مواد مغذی است که نمی توان آن را مستقیماً روی پوست (از جمله ویتامین A) اعمال کرد.

آب رسانی به پوست:

تحقیقات در مورد خواص شیمیایی روغن گلابی خاردار همچنین نشان می‌ دهد که این ماده حاوی محتوای بالایی از اسید لینولئیک است. اسید لینولئیک به پوست کمک می کند تا آب را حفظ کند و آن را مرطوب نگه دارد.

برای اثبات اثرات هیدراتاسیون روغن گلابی خاردار، تحقیقات بیش تری باید انجام شود. با این حال، شواهد نشان می ‌دهد که با تقویت خواص نگهدارنده آب در پوست، در آب رسانی به پوست بسیار موثر است.

نحوه استفاده از روغن گلابی خاردار:

چندین مارک معتبر روغن گلابی خاردار می فروشند. این روغن را می توانید در فروشگاه مواد غذایی سالم و به صورت آنلاین پیدا کنید. شما باید به دنبال محصولاتى با عنوان " صد درصد روغن گلابی خاردار خالص " باشید.

محصولات دارای برچسب " تصفیه نشده " ، " سرد فشرده " ، " بکر " و " ارگانیک " ممکن است از کیفیت بالاتری نسبت به کالاهایی که نیستند برخوردار باشند.

نحوه استفاده از روغن گلابی خاردار به تنهایی:

برای استفاده از روغن گلابی خاردار رقیق نشده، ۱ تا ۲ قطره روغن گلابى خاردار به دست خود بپاشید و روغن را به آرامی به پوست خود بمالید.

نحوه استفاده از روغن گلابی خاردار به عنوان ترکیبی:

برای استفاده از روغن گلابی خاردار به‌عنوان روغن ترکیبی، روغن گلابی خاردار را با چندین قطره از روغن اساسی انتخاب شده مخلوط کنید. مقدار اسانس اضافه شده میزان قدرت مخلوط روغن را تعیین می کند. مثلاً:

  • یک قطره روغن اساسی به یک قاشق چای خوری اضافه کنید. یک درصد روغن گلابی خاردار برای ایجاد یک محصول روغن ضروری لازم است
  •  دو قطره روغن اساسی به یک قاشق چای خوری اضافه کنید. دو درصد روغن گلابی خاردار برای ایجاد یک مرحله روغن ضروری نیاز است
  •  ۵ قطره روغن اساسی به یک قاشق چای خوری اضافه کنید. ۵ درصد روغن گلابی خاردار برای ایجاد یک محصول روغن ضروری نیاز است

برای استفاده از روغن گلابی خاردار به عنوان روغن ترکیبی، یک تا دو قطره از محلول را به دست خود بمالید و به آرامی روی پوست خود بمالید.

نحوه نگهداری روغن گلابی خاردار:

در صورت عدم استفاده، روغن گلابی خاردار بهتر است دریخچال نگهداری شود. برای بهترین نتیجه، ظرف یک تا دو سال از تاریخ خرید یا تا تاریخ انقضا که روی برچسب چاپ شده است، از آن استفاده کنید.

آیا دلیلی برای استفاده نکردن روغن گلابی خاردار وجود دارد؟

روغن گلابی خاردار به طور کلی برای افراد سالم از هر نوع پوست و سنی بی خطر است. اگر به گلابی خاردار یا میوه‌های دیگر حساسیت دارید، باید از استفاده از این محصول خودداری کنید.

اگر پوست حساسی دارید، با استفاده از مقدار کمی روغن گلابی خاردار رقیق نشده روی مچ دست خود، یک تست پچ انجام دهید، سپس ۲۴ ساعت صبر کنید. اگر در این بازه زمانی واکنش خوبی ندارید، از این روغن استفاده نکنید.

اگر در انتخاب روغن های گلابی خاردار موجود جستجو کرده باشید، ممکن است متوجه قیمت بالای آن ها شده باشید. تولید روغن گلابی خاردار به تعداد زیادی دانه گلابی خاردار نیاز دارد، بنابراین انتظار می رود که گران تر باشد.

این یکى از مواردى است که باید قبل از استفاده از آن در رژیم روزانه مراقبت از پوست، مورد توجه قرار گیرد.

گزینه های جایگزین روغن گلابی خاردار:

اگر به این نتیجه رسیده اید که روغن گلابی خاردار مناسب شما نیست و دوست دارید یک روغن طبیعی با برخی از خواص مشابه پیدا کنید، در اینجا چند گزینه دیگر وجود دارد:

  • روغن نارگیل، ضد باکتری و فوق العاده آبرسان است
  •  روغن آرگان، که یک مرطوب کننده عالی روزمره است، حتى برای کسانی که پوست مستعد آکنه دارند
  •  روغن دانه گل محمدی که آبرسانی می ‌کند و از آسیب پوست جلوگیری می کند
  •  روغن مارولا که ضد باکتری است و ضمن آب رسانی به پوست از آسیب پوست جلوگیری می کند
  •  روغن جوجوبا، که به مقابله با آن کمک می کند، باعث رطوبت و محافظت از پوست در برابر آفتاب می شود

روغن گلابی خاردار حاوی بسیاری از ترکیبات مفید است که به عنوان خاصیت آب رسانی، ضد باکتری و آنتی اکسیدانی شناخته می شوند. تحقیقات نشان می دهد که محتوای روغن گلابی خاردار می ‌تواند التهاب پوست را کاهش دهد و همچنین از آسیب پوست و مو جلوگیری کند.

استفاده از روغن گلابی خاردار بدون رقیق شدن یا به عنوان حامل سایر روغن های اساسی خطری ندارد. با این حال، اگر متوجه شدید روغن گلابی خاردار مناسب شما نیست، چندین روغن طبیعی دیگر نیز وجود دارد که می توانید به عنوان گزینه جایگزین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر