کد خبر 404756

اسلامی قسط ۲میلیون تومانی طرح ملی مسکن را رد کرد

در حالی وزیر راه و شهرسازی قسط ۲میلیون تومانی طرح ملی مسکن را تکذیب کرده که بر اساس اظهارات معاون وی و سود وام ۱۰۰میلیون این طرح، متقاضی باید ماهانه ۲.۸میلیون تومان قسط پرداخت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی درباره این‌که گفته می‌شود یکی از شرایط طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت قسط ماهانه دو میلیون تومانی است، اظهار کرد: این اخبار تحلیل است و خبر موثق نیست.

وی ادامه داد: اقساط این طرح به موارد متعددی نظیر شهری که واحد مسکونی در آن ساخته می‌شود، میزان وام و کمیت و کیفیت قرارداد فروش اقساطی واحد مسکونی بستگی دارد و هرگونه موضوعی در این خصوص تا پیش از انعقاد قرارداد گمانه‌زنی است.

گرچه وزیر راه و شهرسازی قسط 2 میلیون تومانی طرح ملی مسکن را به نوعی تکذیب کرده، اما بر اساس اظهارات معاون وی در امور مسکن و ساختمان، هزینه زمین واحدهای 38 تا 43 متری حدود 120 میلیون تومان است که متقاضی باید طی 12 سال آنرا پرداخت کند.

 به عبارت دیگر متقاضی طرح ملی مسکن فقط برای زمین باید سالانه به مدت 12 سال 10 میلیون تومان پرداخت کند یعنی ماهانه حدود 850 هزار تومان. از سوی دیگر اقساط وام 100 میلیون تومانی طرح مذکور در روش بازپرداخت 12 ساله یک میلیون و 991 هزار تومان است. در واقع متقاضی طرح ملی مسکن با احتساب قیمت زمین ماهانه باید حدود 2 میلیون و 830 هزار تومان اقساط پرداخت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر