کد خبر 402809

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

طرح ملی مسکن در مرحله غربالگری است/ ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی قبل از پایان سال

وزیر راه با بیان این که طرح ملی مسکن در مرحله غربالگری است در مورد عوارض آزادراهی گفت: به زودی ۵ اتوبان دیگر به سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض آزادراه‌ها اضافه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا وسیما، محمد اسلامی در برنامه تیتر امشب درباره "طرح ملی مسکن" با بیان اینکه در مرحله غربالگری هستیم افزود: در برخی شهرستان‌های بزرگ حدود 40 درصد از افراد شرایط لازم را نداشتند.

وزیر راه و شهرسازی از مرحله دوم "طرح ملی مسکن" گفت و افزود: ثبت نام پس از تامین زمین و تا قبل از سال جدید آغاز می‌شود.

اسلامی گفت: سهم باز آفرینی شهری در طرح اقدام ملی 100 هزار واحد از 400 هزار واحد بافت فرسوده است.

وی افزود: تا امروز متقاضیان برای 20 هزار واحد ثبت نام کرده اند که مراحل تشکیل پرونده و معرفی به بانک انجام شده است.

وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه طرح "مسکن اجتماعی" در زمان خودش آغاز و اجرایی نشد گفت: 200 هزار واحد در شهر‌های جدید و 100 هزار واحد در سایر شهر‌ها در طرح اقدام ملی قرار دارند که در حال آماده سازی و ساخت و ساز هستند.

وی گفت: امسال یک نهضت "بهسازی" در کشور دیده می‌شود.

او با اشاره به وعده اجرا نشده اتمام آزادراه تهران - شمال افزود: 8 شرکت با 3 هزار نیرو همچنان در بزرگراه در حال کار هستند و قسمتی از این آزاد راه بدون شک در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود.

اسلامی درباره مشکلات انتهای اتوبان "خرازی" نیز گفت:مشکل جابجایی دکل‌های برق و تملک اراضی استان البرز دو مشکل اصلی بود که با برطرف شدن آن، این اتوبان نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود. امیدواریم ادامه اتوبان شهید خرازی تا کرج در هفته اول دی ماه به بهره برداری برسد.

اسلامی درباره اخذ مبالغ مختلف عوارض بین شهری در آزاد راه‌ها نیز افزود: پرداخت نکردن عوارضی بزرگراه‌ها موجب می‌شود انگیزه سرمایه گذار‌ها را از دست بدهیم.

وی همچنین گفت: به زودی 5 اتوبان دیگر به سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض آزادراه‌ها اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام زمان ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی را برای بازماندگان کی میباشدلطفا اعلام کنید