ترفندهای زیرکانه برای خرید حلقه ازدواج

خرید حلقه ازدواج یکی از مهم‌ترین رسومات ایرانیان از گذشته تا به امروز بوده است که اهمّیت بسزایی در برگزاری مراسم ازدواج و عروسی دارد.

ترفندهای زیرکانه برای خرید حلقه ازدواج

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ خرید حلقه ازدواج و نامزدی مانند سایر خریدهای لازم برای برگزاری مراسم ازدواج و عروسی، نکات بسیار مهمی دارد که باید به آن‌ها نهایت توجه شود تا مناسب‌ترین حلقه ازدواج برای عروس و داماد خریداری شود.

اگر در آستانه برگزاری مراسم ازدواج و عروسی خود هستید و به تازگی قصد خرید حلقه ازدواج دارید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید و به نکات مهم برای خرید حلقه ازدواج دقت داشته باشید.

نکاتی برای خرید حلقه ازدواج

حلقه ازدواج


در این زمینه بخوانید؛

چرا مردهای ایرانی برای حلقه ازدواج انداختن مقاومت می کنند؟

گرون ترین حلقه ازدواج دنیا دست کیه؟

گران‌ترین حلقه‌های ازدواج دنیا +تصاویر


خرید حلقه ازدواج مانند خرید سایر لباس و اشیاء نبوده و دشواری‌های خاص خود را دارد. حتی به نسبت سایر محصولات طلا و زیور آلات مانند خرید دستبند طلا نیز حساسیت بیشتری دارد. برای خرید حلقه ازدواج ملزم به رعایت نکات زیر خواهید بود.

۱. شناخت تفاوت حلقه و انگشتر؛

قبل از اینکه برای خرید حلقه ازدواج اقدام کنید، باید به خوبی تفاوت حلقه و انگشتر را درک کنید تا این دو را با هم اشتباه نگیرید.

معمولا برای برگزاری مراسم ازدواج علاوه بر حلقه ازدواج انگشتری نیر به عنوان هدیه و چشم‌روشنی خریداری می‌شود. توصیه می‌کنیم که هنگام خرید انگشتر طلا ، توجه کنید که رنگ انگشتر خریداری شده نیز متناسب با حلقه ازدواج باشد. به عنوان مثال اگر جنس حلقه ازدواج از پلاتین است، انگشتر هدیه نیز بهتر است که از همان جنس و رنگ باشد.

۲. در اینترنت جست و جو کنید؛

همیشه در ابتدای کار تحقیق کنید، نه تنها برای خرید حلقه ازدواج بلکه در تمامی مسائل مهم و خریدها.

زمانی که در اینترنت جست و جو می‌کنید با انواع حلقه‌ها و مدل‌های جدید و بروز حلقه آشنا می‌شوید و با آگاهی بیشتری می‌توانید برای خرید حلقه ازدواج اقدام کنید.

لازم به ذکر است که جست و جو در اینترنت موجب صرفه جویی در وقت می‌شود و دیگر مجبور نخواهید بود از تمامی فروشگاه‌های طلا و جواهرات و مراکز مختلف دیدن فرمایید تا حلقه و مدل مناسب با سلیقه خود را پیدا کنید؛ زیرا قبلا این کار را در اینترنت انجام داده‌اید و شناخت کاملی به انواع حلقه ازدواج دارید.

حلقه ازدواج

۳. حلقه جفت بخرید؛

اینکه حلقه ازدواج شما به چه شکلی و از چه جنس و چه نوع طلایی باشد، کاملا شخصی بوده و به سلیقه شما و میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید بستگی دارد؛ امّا نکته‌ی باید به آن دقت کافی داشته باشید، ست بودت حلقه ازدواج است.

حلقه‌هایی که خریداری می‌کنید کاملا باید جفت بوده و با هم‌ تناسب داشته باشند.

۴. توجه به نگین‌های حلقه ازدواج؛

اگر از علاقه‌مندان به حلقه‌های نگین‌دار هستید، توجه داشته باشید که نگین‌های حلقه کاملا مقاوم بوده و امکان جدا شدن آن‌ها وجود نداشته باشد. زیرا نگین‌هایی که با دقت کمتری به حلقه ازدواج متصل شده‌اند و یا به وسیله چسب چسبانده شده‌اند، ممکن است با کوچکترین ضربه از حلقه جدا شوند.

به این مسئله که نگین‌های انگشتر حلقه ازدواج مقاوم، اصل و مرغوب باشند، نهایت توجه را داشته باشید.

۵. توجه با سایز حلقه؛

حلقه‌ای که به عنوان حلقه ازدواج انتخاب می‌کنید، همواره همراه شما خواهد بود، بنابراین به سایز آن دقت کنید که خیلی تنگ و یا خیلی گشاد نباشد.

بهتر است حلقه‌ای که انتخاب می‌کنید قدری گشاد باشد تا اگر در این مدت چاق شدید نیز برای انگشت دستتان تنگ نشود.

در برخی مواقع که دست شما به دلیل چاقی و یا لاغری تغییر سایز می‌دهد، می‌توانید سایز انگشتر حلقه را نیز تغییر بدهید ، البته در صورتی که حلقه خریداری شده یک سایز بزرگتر باشد. برای اینکه در زمینه سایز انگشتر و حلقه ازدواج با مشکل مواجه نشوید، ما سایز‌های مختلف را برایتان خواهیم گفت که عبارت‌اند از:

    size۵ ۱mm

    size۶ ۵mm

    size۷ ۳mm

    size۸ ۲mm

    size۹ ۹mm

    size۱۰ ۸mm

    size۱۱ ۶mm

    size۱۲ ۳mm

    size۱۳ ۲mm

۶. توجه به سطح حلقه نامزدی؛

حلقه‌ای که خریداری می‌کنید بهتر است سطحی کاملا صاف داشته باشد، زیرا در غیر این صورت ممکن است به لباس شما گیر کرده و در برخورد با سایر اشیاء دچار ضربه‌خوردگی، زائده و خرابی شوند.

حلقه ازدواج

۷. انتخاب زمان مناسب برای خرید حلقه ازدواج؛

"عجله کار شیطان است" حتما بارها این مثال را شنیده‌اید. خرید عجله‌ای کار درستی نبوده و دردسرهای خاص خود را به دنبال دارد.

بهتر است برای خرید حلقه ازدواج زوجین با هم هماهنگی داشته باشند و روز مناسبی برای خرید حلقه ازدواج تعیین کنند.

۸. توجه به رنگ پوست؛

رنگ پوست تاثیر بسیار زیادی بر این نکته دارد که چه رنگ طلا به شما می‌آید؟

چنانچه سفید پوست باشید، طلاهای سفید یخی مناسب‌ترین گزینه ممکن برایتان می‌باشد. اگر انگشتان لاغر ‌و باریکی دارید، بهتر است از حلقه‌های پر نگین و درشت استقبال کنید.

برای پوست‌های تیره نیز طلاهای زرد بهترین گزینه ممکن است.

با توجه به موارد نام برده و نکاتی که ذکر کردیم، می‌توانید مناسب‌ترین حلقه ازدواج را خریداری کنید.

ویانا گالریا در ادامه ترفندهایی برای مراقبت بیشتر از حلقه‌های ازدواج و نامزدی را بیان می‌کند.

    از تماس مواد شوینده با حلقه ازدواج پرهیز نمایید زیرا باعث از بین رفتن درخشش و کدر شدن حلقه ازدواج می‌شوند.

    زمانی که حلقه شما دچار آلودگی شد حتما برای آبکاری و پولیش آن را به جواهرسازی ببرید، به جای اینکه خود سرانه و بدون آگاهی تصمیم به تمیز کردن آن بگیرید، زیرا ممکم است باعث آسیب جدی به حلقه شوید.

    زمانی که از کرم‌های دست استفاده می‌کنید، ابتدا حلقه را از دست خارج کنید‌.

    هنگام ورود به استخر انگشتر حلقه را از دستان خود خارج کنید‌.

    برای شست و شوی حلقه ازدواج در منزل از آب گرم و صابون و پارچه نرم یا مسواک نرم استفاده کنید تا آسیبی به حلقه وارد نشده و خراشی به روی آن ایجاد نشود.

حلقه ازدواج

منبع: vianagalleria
ارسال نظر