چرا مردهای ایرانی برای حلقه ازدواج انداختن مقاومت می کنند؟

در این مطلب به موضوع ننداختن حلقه ازدواج در مردان پرداخته ایم.

چرا مردهای ایرانی برای حلقه ازدواج انداختن مقاومت می کنند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ حلقه ازدواج نشانه ای از تعهد و متاهل بودن زن و مرد می باشد اما در این میان بسیاری از مردان از پوشیدن حلقه ازدواج دوری می کنند .

به عقیده بسیاری از مردم حلقه ازدواج، بزرگ‌ترین سمبل برای نشان دادن علاقه به یک شخص دیگر است. با این وجود با گذشت مدتی از ازدواج دو نفر، دیگر حلقه‌های ازدواج‌شان را دست نمی‌کنند.

به عقیده بسیاری از مردم حلقه ازدواج، بزرگ‌ترین سمبل برای نشان دادن علاقه به یک شخص دیگر است. با این وجود با گذشت مدتی از ازدواج دو نفر، دیگر حلقه‌های ازدواج‌شان را دست نمی‌کنند. و بیشتر آقایان هستند که از دست کردن حلقه ازدواج اجتناب می‌کنند و البته به دلایل بسیار متفاوت که با هم تعدادی از این دلایل را بررسی می‌کنیم.

حلقه انداختن


در این زمینه بخوانید؛

فرزندم با ازدواج مجددم مخالف است؛ چه کنم؟

سوال های کلیدی که هر دختری باید از خواستگارش بپرسد

مجرد ماندن و یا متاهل شدن؟ خوشبختی با کدام است؟


 

۱ – به دلیل نوع شغل بسیاری از آقایان در مشاغل سخت و پر خطر فعالیت می‌کنند که نمی‌توانند آن را با همراه داشتن جواهر و زینت آلات به خوبی انجام دهند. مکانیک‌های اتومبیل، کارگران ساختمانی، یا خلبانان نظامی از جمله کسانی هستند که همراه داشتن حلقه ازدواج برایشان تقریبا میسر نمی‌باشد زیرا ممکن است احلقه‌شان در حین کار به ابزار مختلف کارشان گیر کند و اتفاقی ناخوشایند بیفتد.

۲ – به علت سلامتی ممکن است باور نکنید اما مردان بسیاری به مواد سازنده حلقه حساسیت دارند به طوری که با دست کردن آن احساس آرامش ندارند. یکی دیگر از دلایل اجتناب از دست کردن حلقه، ورم روماتیسمی مفاصل است که در این بیماری،‌مفاصل انگشتان دچار ورم می‌شوند و استفاده از حلقه انگشتری را بسیار دشوار می‌کند.

دلیل ننداختن حلقه ازدواج در مردان

۳ – آقایان بسیار فراموش‌کار هستند این دلیل ممکن است چندان قانع کننده به نظر نرسد، ‌اما برخی از مردهای ایرانی به دلیل فراموشکاری، ترجیح می‌دهند که حلقه ازدواج‌شان را دست نکنند. بسیاری از آقایان هم اصلا به دلیل فراموشکاری، به یاد نمی‌آورند که باید حلقه خود را دست کنند یا هراس دارند که جایی مجبور شوند آن را از دست خارج کنند، آن وقت آن را گم کنند. صرف نظر از دلایل آن، بسیاری از آنها به دلیل قیمت بالای حلقه‌ها از گم شدن آن هراس دارند.

۴ – آقایان عموما از زیورآلات خوششان نمی‌آید بازهم شاید این دلیل هم چندان موجه به نظر نرسد‌ اما بعضی از مردهای ایرانی اصلا با زینت آلات مختلف مثل انگشتر و گردن بند و … راحت نیستند. و برخی مشخصا با انگشتر در انگشت‌شان احساس خوب و راحتی ندارند.

۵ – به علت شهرتی که دارند بسیاری شخصیت‌های معروف مثل بازیگران، سیاستمداران، خواننده‌ها و … ترجیح می‌دهند حلقه ازدواج همراه نداشته باشند زیرا مردم بیشتر از خود آنها در جریان مناسبت‌های زندگی‌شان هستند. بنا بر این ترجیح می‌دهند خود را مجرد نشان دهند تا زمانی که این ماجرا به صورت فراگیر لو برود.

مخالفان حلقه ازدواج

حلقه انداختن

۶ – مخالف عقایدشان است برخی فرقه‌های مسیحیت مخالف حلقه ازدواج هستند. برای پیروان این فرقه دست کردن حلقه ازدواج نوعی گناه محسوب می‌شود. برای پیروان دین اسلام هم استفاده از حلقه طلا برای مردهای ایرانی مشکل شرعی به وجود می‌آورد.

۷ – مردان بی وفا هستند خیانت،‌ جنبه‌ای تاسف بار از ازدواج است. گرچه مردان بدون تردید همسران خود را دوست دارند،‌ برخی مردان بدشان نمی‌آید که سر همسر خویش را کلاه بگذارند. برخی مردان حلقه دست نمی‌کنند چون می‌خواهند وقتی با زن دیگری هستند، آن زن با دیدن حلقه ازدواج آنها احساس ناراحتی نداشته باشد و یا با حلقه ای که در دست دارند مجرم به نظر می‌رسند. با وجود این که اکثرا مردان هستند که حلقه ازدواج‌شان را دست نمی‌کنند اما این هرگز دلیل بر این نیست که این مردان،‌ نسبت به همسران خود مردانی بی‌وفا هستند. باید حتما در مورد علت مسئله دقت کنید و دلیل واقعی آن را پیدا کنید.

درباره پوشیدن حلقه ازدواج بیشتر بدانید

همانطور که گفته شد زمانی که فرد با به دست کردن حلقه ازدواج، این مفهوم را ابراز می کند که من متاهل هستم. در زندگی های زناشویی افراد بر چند دسته هستند. برخی از زوج ها اهمیت بسیار زیادی به انداختن حلقه می دهند. در صورتی که یکی از زوج ها حلقه خود را فراموش کند دیگری بسیار ناراحت می شود. زوج های دیگری نیز هستند که انداختن حلقه ازدواج را در هر وقت و زمانی مهم نمی دانند و صرفا از آن در مراسم ها یا دعوت های خاص استفاده می نمایند.

پوشیدن حلقه ازدواج بعد از زندگی مشترک

در صورتی که مرد و زن هر دو نسبت به انداختن حلقه حساس نباشند هیچ مشکلی برای شان پیش نخواهد آمد، اما وقتی یکی از زوجین حساس باشد و دیگر اهمیتی به داشتن حلقه ندهد قطعا مشکلاتی در زندگی مشترک آنها پیش خواهد آمد. در واقع زمانی که خانم یا آقا نسبت به انداختن حلقه حساس است، آن را نشانه وفاداری و تعهد همسرش می داند. بنابراین زمانی که همسر از حلقه استفاده نکند در واقع دارد به او خیانت می کند.

در تحقیقات انجام شده روانشناسی حلقه ازدواج به این موضوع اشاره شده است که معمولا خانم ها بیشتر از آقایان نسبت به این موضوع حساس تر هستند. به دلیل اینکه آقایان بیشتر بیرون منزل هستند، خانم ها دوست دارند همسرشان همیشه حلقه ازدواج را در دست داشته باشند و به همه نشان دهند که همسری در خانه منتظر اوست.

منبع: روزنامه همشهری
ارسال نظر
ارسال نظر