کد خبر 534463

اعتبار۱۵ هزار میلیاردی برای اجرای رتبه بندی معلمان؛

تمام معلمان رتبه بندی می شوند

رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه ۱۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده است، گفت: همه معلمان باید رتبه بندی شوند که اجرای این کار باعث افزایش کیفیت آموزش در کشور می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 18 خرداد) در جریان بررسی بررسی کلیات لایحه رتبه بندی معلمان و در موافقت با آن اظهار داشت: بعد از 10 سال کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با درایت وزیر آموزش، لایحه رتبه بندی را به نتیجه رسانده‌اند که حاصل تعامل بین مجلس و دولت بوده است.

وی افزود: مجلس یازدهم در مسیر آموزش عالی و آموزش و پرورش 2 اقدام قابل دفاع داشته است ابتدا در بودجه سنواتی با برگشت لایحه بودجه 1400 سبب شد همسان سازی حقوق‌ها در دانشگاه‌ها رقم بخورد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: لایحه رتبه بندی از افتخارات  این کمیسیون است زیرا اجرای آن باعث افزایش سطح و کیفیت آموزش می‌شود.

منادی اظهار داشت: اعتبار15 هزار میلیارد تومانی برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده که بودجه مناسبی است. 

وی خاطرنشان کرد: طبق لایحه رتبه بندی معلمان هر فردی که معلم است باید رتبه بندی شود برای بازنشستگان هم برنامه داریم. 

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: لایحه رتبه بندی معلمان در مسیر سند تحول آموزش و پرورش است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • معلم
  ۹ ۰

  چند سال است وعده اجرا می دهند اما اجرا نیست حال که تصویب شده باید اجرا واز فروردین محاسبه شود اگر قول باشد

 • احمد
  ۳ ۰

  با سلام واحترام طبق قانون بودجه تصویب شده وقوع سازمان برنامه وبودجه و وزیر محترام اجرا و صدور احکام رتبه بندی در اول فروردین ۱۴۰۰ باید باشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  انشاالله که اجرابشه
  بعدازیک دهه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام ان شاءالله که رتبه بندی شامل باز نشسته ها هم بشه

 • محمد ترابی
  ۲ ۰

  انشاالله رتبه بندی هرچه زودتر بیاد و بطور کامل اجرا بشه ما معلمان بیش از یک دهه است که چشم براه هستیم.از همه کسانی که زبانی یا قلمی قدمی برای معلمان عزیز و مظلوم ایران بر میدارند کمال سپاس را داریم.

 • عیار
  ۰ ۰

  اگه فرض کنیم به حقوق هر معلم یک میلیون هم اضافه شود در حال حاضر چیز زیادی نیست در صورتی که اگر دو سال پیش این مبلغ اضافه میشد تقریبا با کارمندان دیگه یکسان میشدیم.