کد خبر 510887

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه؛

میزان وام ازدواج و مسکن در سال۱۴۰۰ مشخص شد

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بر اساس مصوبه مجلس به هر زوج مبلغ ۷۰ میلیون تومان وام ازدواج پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، جعفر قادری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دو سیما درباره میزان وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ افزود: اگر زوج زیر ۲۵ سال سن داشته باشد ۱۰۰ میلیون تومان و اگر زوجه زیر ۲۳ سال سن داشته باشد تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به هر کدام پرداخت می‌شود.
قادری گفت: اگر از طرف نهاد‌های حمایتی کالای ایرانی در اختیار افراد گذاشته شود هم بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان کالای ایرانی در اختیار افراد قرار داده می‌شود.
سید شمس الدین حسینی عضو کمیسیون تلفیق مجلس در ادامه این برنامه گفت: بودجه، اثر چندانی بر تورم ندارد، ولی مسئله مهم این است که احتمالاً اگر کسری بودجه‌ای وجود داشته باشد شیوه تأمین مالی آن چگونه است؟
وی افزود: تمام تلاش این بوده که ما مبادرت به شیوه‌های تأمین مالی نکنیم که منجر به تورم شود.
حسینی ادامه داد: سعی کردیم با ارائه تسهیلات مقداری از بار امور اجتماعی را کم کنیم و تنها موضوع وام ازدواج نبود.
وی درباره وام مسکن هم گفت: برای زوج اگر صاحب دو فرزند باشند هر کدام ۱۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان و اگر صاحب یک فرزند باشند هر کدام ۸۰ میلیون تومان و مجموع ۱۶۰ میلیون تومان و اگر فاقد فرزند و بدو ازدواج باشند هر کدام ۵۰ میلیون تومان و مجموع ۱۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه ما همه مسائل را در بودجه نمی‌توانیم حل کنیم ادامه داد: حتی یکی از گرایش ها، توجه به امور اجتماعی بوده است و حتی در موضوع مالیات بر حقوق و دستمزد هم سعی کردیم افرادی که درآمد پایین تری دارند بیشتر مدنظر قرار گیرند.

حجم ویدیو: 2.94M | مدت زمان ویدیو: 00:01:37
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • شریفی
    ۰ ۰

    چرا اسامی رو اعلام نمی کنی

  • قبادرضایی منش
    ۰ ۰

    چندوقت دیگه وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری درتاریخ ۲۶بهمن ۹۹ثبت کرده اند پرداخت میشه