کد خبر 510858

روح الامینی؛

وزارت بهداشت ۲۰هزار میلیارد تومان کسری در پرداخت حقوق کادر درمانی دارد

نماینده مردم تهران در مجلس درخصوص کم کردن اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه سال۱۴۰۰ گفت: وزارت بهداشت ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری در پرداخت حقوق کادر درمانی خود دارد، کسانی که امروز تعهد و تاکید بر چرخش چرخ زندگی و سانتریفیوزژها دارند، توجه کنند تا چرخ نظام سلامتی نیز بچرخد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در نشست علنی نوبت سوم امروز (چهارشنبه 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: با توجه به کم کردن 10 هزار میلیارد تومان از اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کسری پرداختی تنها در حقوق و مزایای دستگاه سلامت نزدیک به 20 هزار میلیارد تومان است، کسانی که امروز تعهد و تاکید بر چرخش چرخ زندگی و سانتریفیوزژها دارند، توجه کنند تا چرخ نظام سلامتی نیز بچرخد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر اجرای تعرفه های پرستاری تاکید داشتند، اما کمیسیون تلفیق و دولت منابعی در این زمینه پیش بینی نکردند، ادامه داد: با توجه به استخدام 53 هزار نفر در رسته های بهداشتی، درمانی و پرستاری در سال آینده، چه منابعی پیش بینی شده است؟

وی با تاکید بر اینکه نباید فراموش کرد که کرونا تمام نشده و بیش از 300 نفر از کادر درمان در راه مبارزه با کرونا شهید شدند، عنوان کرد: لازم است در زمینه مسافرت ها در ایام نوروز، علاج قبل از وقوع در نظر گرفته شود.

روح الامینی با بیان اینکه درخواست داریم شرکت های مشمول اصل 44 قانون اساسی، تعهدات و تکالیف خود را درخصوص ایثارگران عملی کند، گفت: سراب 1+5 را کنار بگذاریم و به واقعیت همکاری با 25 کشور همسایه و رونق بازارهای مرزی توجه کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر