کد خبر 492370

یک نماینده مجلس:

بررسی بودجه۱۴۰۰ در کمیسیون اجتماعی مجلس به اتمام رسید

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه این کمسیون برای تخصیص ۲۰ درصد از درآمدهای حاصل از عوارض گمرکی واردات سیگار و لوازم آرایشی به اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی پیشنهاد‌ات نمایندگان در باره اعتبارات مربوط به حوزه کاری کمیسیون اجتماعی در لایحه بودجه 1400 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برخی از آنان به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: در این جلسه کار بررسی لایحه بودجه در کمیسیون اجتماعی به اتمام رسید و این لایحه در این کمیسیون جمع‌بندی و برای رسیدگی در کمیسیون تلفیق به این کمیسیون ارسال شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند تا 20 درصد از درآمدهای حاصل از عوارض گمرکی واردات سیگار و لوازم آرایشی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و دیگر اقشار ضعیف تخصیص یابد.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین در مورد دیگری اعضای کمیسیون مصوب کردند که مطالبات بنیاد مستضعفان از دولت در اجرای پروژه‌ها همانند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و سازمان تأمین اجتماعی از طریق تهاتر پرداخت شود.

 مصوبات کمیسیون اجتماعی و دیگر کمیسیون های مجلس در بررسی لایحه بودجه 1400 برای بررسی به کمیسیون تلفیق بودجه ارسال و پس از تصویب در این کمیسیون و پس از آن در صحن مجلس به عنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال خواهد شد، پس از تصویب شورا به قانون تبدیل شده و برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امیر
  ۰ ۰

  چهار راه مبارزه با فساد به جایFTAF
  وابسته نکردن به یارانه به جای یارانه کالای اساسی وابسته نکردن به واردات به جای تولید وابسته نکردن به ارز به جای مالیات و رشد فرهنگ تربیت تمدن اسلام

 • علی زارع
  ۰ ۰

  بیچاره کارگر با حقوق تا مین اجتماعی از صبح تا شب کا ر می‌کنه آموزش و پرورش که خدایی همش تعطیل هستن زیرپوشش کمیته هم که دولت هواشونوداره از خوراک ومسکن وووو.... این کارگر بدبخت با یه شغل وچند عائله خدارو خوش نمیاد دستتون درد نکنه که حالا تامین اجتماعی هستن وقشر متوسط کم درآمد نه معیشتی کرونا ونه اضافه حقوق تو مدت کرونا هم که تعطیلی بود تامین اجتماعی حقوق درستی این چند ماه نداد دستتون درد نکنه چه عدالت خوبی بخدا