کد خبر 262567

در نشست علنی امروز مجلس مطرح شد

مأموریت لاریجانی به کمیسیون اصل۴۴ برای حمایت از کالای ایرانی/ بانک‌ها دست به اصلاحات درونی بزنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جهت تحقق شعار سال به کمیسیون ویژه اصل ۴۴ برای تهیه پیشنهادات در راستای حمایت از کالای ایرانی مأموریت داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین، علی لاریجانی در اولین نشست علنی مجلس در سال جدید در نطق پیش از دستور با تبریک سال نو گفت: لازم می دانم از همه دستگاه های اجرایی که در ایام عید تلاش مضاعف برای آسایش ملت داشته اند، تشکر کنم به خصوص از نیروی انتظامی که در یک ماه اخیر تلاش جدی تر برای امنیت مردم داشته است.

لاریجانی همچنین از هلال احمر، وزارت بهداشت، صدا و سیما، نیروهای مسلح، سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و همه بخش های اجرایی که در سفرها برای اسکان و امنیت کشور خدمت کرده اند، سپاسگزاری کرد.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنانش به سخنان مقام معظم رهبری در پیام نوروزی اشاره کرد و گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال جدید و تاکید معظم له بر تولید داخلی و کالای ایرانی برای همه بخش های کشور فضای جدیدی برای تلاش در جهت منافع ملت فراهم کرد و باید از این فرصت برای معطوف کردن اراده همگان نیز برای تولیدات داخلی بهره جست.

لاریجانی در ادامه افزود: در این زمینه هم تولیدکنندگان وظایف مهمی برعهده دارند که تولیدات با کیفیت فراهم کنند و هم عرضه کننده کالاها باید زمینه اعتماد عمومی در مصرف کالای ایرانی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه رسانه های گروهی به ویژه سازمان صدا و سیما در تشویق مردم به مصرف تولیدات داخلی وظایفی برعهده دارند، اظهار داشت: در این زمینه دولت به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی در جهت صیانت از تولیدات ملی و ایجاد ممنوعیت واردات محصولاتی که در داخل تولید کافی و مناسب دارد وظایف مهمی دارند.

رییس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وظایف بانک ها گفت: بانک ها مسئولیت سنگینی برعهده دارند که در جهت تسهیلات لازم بخش تولید دست به اصلاحات درونی خود بزنند و در همه این امور مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد زمینه های قانونی لازم را فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه از کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل44 به عنوان محور اصلاحات قانونی خواست با مشورت مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون های تخصصی و رایزنی با بخش های دولتی ذی ربط و با همفکری با اتاق بازرگانی و اتاق اصناف پیشنهادات لازم را تدوین و ظرف سه هفته آینده به مجلس ارائه نمایند.

لاریجانی تاکید کرد: همچنین کمیسیون با استفاده از گزارش مراکز نظارتی و بررسی های خود هر ماه گزارش پیشرفته امور را به مجلس تقدیم کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر