استقرار نهایی طرح شناسه‌دار کردن لوازم خانگی

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراحل نهایی طرح شناسه‌دارکردن لوازم خانگی را بررسی و تصویب کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مصطفی پورکاظم شایسته، معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  گفت: با تصمیم قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه از این پس اقدامات کنترلی با بررسی واحدهای عرضه‌کننده لوازم خانگی و راستی‌آزمایی اخذ و الصاق شناسه کالا تشدید می‌شود.

شایسته ادامه داد: بر اساس اعلام معاونت پیشگیری ستاد، پیگیری مراحل تصویب و ابلاغ ضوابط تعیینی تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالای لوازم خانگی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: در ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف به ایجاد شناسه کالا و شناسه رهگیری به منظور فراهم شدن بستری برای تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق و همچنین کالای اصلی از کالای جعلی شده‌ است.

رییس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این خصوص را هماهنگی، نظارت و برنامه‌ریزی عنوان کرد و گفت: اجراکننده‌ی این قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت، ناظر بر حسن اجرا، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هدف از اجرای آن ارائه ابزار تشخیص به مردم برای شناسایی کالای قاچاق است.

وی ادامه داد: البته با اجرای این طرح، برای بازرسین وزارت صنعت، معدن و تجارت و ضابطین زمینه‌ای فراهم می‌شود تا بتوانند کالای قاچاق را در سطح عرضه تشخیص دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری