کد خبر 518103

در یک توافق صورت گرفت؛

حذف محتوای غیرقانونی توییتر در روسیه

روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد کندی توییتر در این کشور را تا تاریخ ۱۵ ماه مه تمدید کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با وجود این، روسیه گفته که این شرکت آمریکایی با حذف محتوایی که مسکو آنها را غیرقانونی می‌داند موافقت کرده است.

روسیه از ماه پیش سرعت توییتر را به دلیل عدم حذف برخی محتواهای غیرقانونی کند کرده است. نهاد نظارت بر رسانه‌های اجتماعی روسیه روز ۲۶ اسفند هشدار داد در صورتی که شبکه اجتماعی توییتر محتواهای ممنوع نظیر استفاده از مواد مخدر را حذف نکند، تا یک ماه دیگر در این کشور مسدود می‌شود.

سازمان فدرال نظارت بر ارتباطات، اطلاعات، فناوری و رسانه‌های عمومی تاکید کرد در صورتی که توییتر به نادیده گرفتن نیازمندی‌های قانونی ادامه دهد،‌ اقداماتی علیه توییتر اتخاذ خواهد شد تا زمانی که این شبکه اجتماعی محتواهایی که مشوق خودکشی، هرزه‌نگاری کودکان و اطلاعات درباره استفاده از مواد مخدر است را حذف کند.

«ایوگنی زایتسف» رئیس سازمان کنترل ارتباطات الکترونیکی نیز گفت که دیده‌بان روسیه آماده اجرای مذاکره با توییتر است اما این شکبه اجتماعی تا کنون به درخواست‌ها پاسخی نداده است.

روز اول فوریه، قانونی در روسیه اجرایی شد که طی آن رسانه‌های اجتماعی موظف شده‌اند به طور مستقل به شناسایی و مسدود کردن محتواهای ممنوعه بپردازد. رسانه‌های اجتماعی باید اقدام فوری در محدود کردن دسترسی به چنین اطلاعات ممنوعه‌ای انجام دهند.

در صورتی که این شبکه‌های اجتماعی قادر نباشند طی ۲۴ ساعت به ارزیابی مستقل محتوا بپردازند، مدیران رسانه اجتماعی باید اطلاعات را به دیده‌بان فدرال ارتباطات و رسانه ارسال کند.

نهاد نظارت بر ارتباطات روسیه در بیانیه‌ای دوشنبه اعلام کرد روز ۱ آوریل با مسئولان توییتر گفت‌وگوهایی برگزار کرده و با این رسانه اجتماعی بر سر اعطای زمان بیشتر به آن به توافق رسیده است.

شبکه اجتماعی توییتر هم برگزاری گفت‌وگو با روسیه را تأیید کرده است.

در بیانیه روسیه آمده است: «گفت‌وگوهای سازنده‌ای در خصوص نحوه همکاری با یکدیگر درباره نحوه رسیدگی غیرقانونی به این محتواهای غیرقانونی داشتیم.»

روسیه گفته رسیدگی به گزارش‌ها درباره محتواهای قانونی به طور متوسط ۸۱ ساعت طول می‌کشد و این، بسیار طولانی‌تر از ۲۴ ساعتی است که در قانون وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر