کد خبر 515309

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد؛

مسدود شدن ۳۴۵هزار سیم‌کارت مزاحم

طبق آخرین آمار، تا کنون بیش از ۳۴۵ هزار شماره شخصی دلیل مزاحمت‌های پیامکی مسدود شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد شد.

پس از مسدود شدن سرشماره‌های پیامکی، تبلیغات از طریق خطوط شخصی به روشی رایج تبدیل شد و پس از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، راه‌اندازی کند.

بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک‌های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع‌ شده به دلیل مزاحمت پیامکی را اعلام می‌کند که طبق این آمار تا کنون، ۳۴۵ هزار و ۷۱۰ خط شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.

این در حالی است که آمار خطوط قطع‌ شده تا پایان بهمن ماه به ۳۴۰ هزار و  ۸۷۴ رسیده بود.

کاربران در صورت مواجهه با پیامک‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با شماره شخصی می‌کنند، می‌توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیم‌کارت‌های مزاحم را تسریع کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    وقتی شماره مزاحم را اعلام کردم پیامک تشکردریافت کردم اعمال قانون راهم اطلاع دادند ولی پیامک های من راهم قطع کردند ومشکلات جدی برام ایجاد شد بخصوص پیامکهای بانکی که هیچ کنتلی به حسابم نداشتم با مراجعه به مخابرات رفع اشکال کردم این موضوع دوباربرام پیش اومد ودیگه پیامهای تبلیغاتی را به 195اعلام نمیکنم