کد خبر 489468

پیام‌‌های محوشونده به اینستاگرام اضافه شد

به‌نظر ‌‌می‌رسد که اینستاگرام بالاخره عرضه قابلیت پیام‌‌های محوشونده خود را که با عنوان Vanish Mode شناخته ‌‌می‌شود، آغاز کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، قابلیتی که در ماه گذشته میلادی برای کاربران فیس‌بوک ارائه شد و اکنون تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام نیز به آن دسترسی پیده کرده‌اند. پیام‌های محوشونده اینستاگرام شبیه به قابلیتی است که در اپلیکیشن اسنپ‌چت مشاهده ‌‌می‌شود به‌طوری که تما‌‌می‌پیام‌‌های ارسال‌شده به طرف مقابل، بعد از بسته شدن صفحه چت، پاک خواهند شد. برای استفاده از این ویژگی و وارد شدن به حالت Vanish Mode، کاربر باید در بخش دایرکت اپلیکیشن، انگشت خود را به سمت بالا بکشد یا به اصطلاح سوآیپ کند و زمانی که نشانگر قسمت پایینی صفحه به‌طور کامل لود شد، انگشت خود را رها کند.

سپس در این صفحه ‌‌می‌تواند پیام‌‌ها یا حتی تصاویری را برای شخص مقابل ارسال کند. در اینجا، بعد از خروج از صفحه چت، پیام‌‌ها به‌صورت خودکار حذف خواهند شد. البته تنها در یک صورت جای نگرانی است که شخص مقابل، از پیام‌‌ها و تصاویر در این صفحه اسکرین‌شات بگیرد.

البته این ویژگی در صفحه پیام‌‌های محوشونده تعبیه شده که در صورت ثبت اسکرین‌شات، شخص مقابل از این مساله با خبر خواهد شد. اینستاگرام این ویژگی را برای جلوگیری از سوءاستفاده‌‌های احتمالی از اعتماد کاربران نسبت به طرف مقابل اضافه کرده است. به‌نظر ‌‌می‌رسد آن دسته از کاربرانی که اکانت اینستاگرام و فیس‌بوک مسنجر خود را لینک کرده‌اند، به این قابلیت دسترسی پیدا کرده‌اند. در تست‌‌های به‌عمل آمده از کاربرد Vanish Mode، مشخص شد که بعد از اسکرین‌شات گرفتن، یک نوتیفیکیشن ظاهر خواهد شد. حتی اگر کاربر درحالت هواپیما نیز از مکالمات، اسکرین‌شات بگیرد، بعد از برقراری اتصال اینترنت، این نوتیفیکیشن برای شخص مقابل ارسال خواهد شد. اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام ‌‌می‌تواند بیش از پیش بر محبوبیت این اپلیکیشن بیفزاید و آن را به پلت‌فر‌‌می ‌با قابلیت‌‌های متنوع‌تر از قبل تبدیل کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر