کد خبر 463304

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فروش آنلاین کدام محصولات رو به رشد است؟/ پیشتازی وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی در تجارت الکترونیک

امروزه، تجارت الکترونیک به سرعت در سراسر جهان در حال رشد بوده و در دسته‌بندی محصولات مختلف در این زمینه، وسایل مصرفی الکترونیکی و لوازم خانگی بیشترین سهم را در فروش آنلاین دارند.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ محصولاتی که از قدیم با تجارت الکترونیکی ارتباط دارند، هنوز هم در بین بخش‌هایی که سریع‌ترین رشد را در فروش آنلاین جهانی دارند، قرار گرفته‌اند، اما سایر دسته‌بندی محصولات نیز با سرعت بالایی به سمت آنلاین شدن در حال حرکت هستند.

بر اساس آمار چشم‌انداز بازار مصرف‌کننده، فروش آنلاین لوازم الکترونیکی و پوشاک مصرفی به عنوان سهمی از کل فروش، همچنان به سرعت در حال رشد بودند.

مطابق با داده‌ها، در حال حاضر تقریبا یک‌پنجم از لوازم خانگی به صورت آنلاین خریداری می‌شود و انتظار می‌رود این سهم تا سال 2023 به 31درصد افزایش یابد.

عینک که اکنون سهم تک رقمی در فروش آنلاین دارد، پیش‌بینی می‌شود تا سال 2023 به این دسته‌بندی‌های ثابت برسد و فروش آنلاین این بخش در طی شش سال به بیش از دو برابر افزایش یابد.

فروش آنلاین داروهای بدون نسخه نیز که یک بازار جدید برای تجارت الکترونیک محسوب می‌شود، انتظار می‌رود به همان سرعت رشد کند.

مواد غذایی، که آخرین مورد در لیست تجارت الکترونیک است، هنوز راه درازی را در مسیر جهانی در پیش دارد. در حالی که برخی کشورها در حال حاضر یک دلار از هر پنج دلار خود را صرف بودجه خرید مواد غذایی به صورت آنلاین می‌کنند، پیش‌بینی می‌شود سهم جهانی فروش مواد غذایی در تجارت الکترونیکی در سال 2023 تنها 3درصد فروش جهانی مواد غذایی را شامل شود.

در نمودار ارائه شده، سهم دسته‌بندی محصولات مختلف در فروش آنلاین جهانی را مشاهده می‌کنید؛

فروش آنلاین جهانی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر