کد خبر 462482

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا خبر داد؛

خطر خاموش بدافزارهای بیت کوین در کمین کاربران

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شناسایی بدافزاری که مجرمان از آن در قالب نرم افزار اقدام به استخراج و دریافت بیت کوین می‌کنند، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، با بیان اینکه به تازگی بدافزار‌هایی مشاهده شده که در قالب نرم افزار استخراج و دریافت بیت کوین در حال فعالیت هستند، گفت: پس از رصد‌های کارشناسان پلیس فتا مشاهده شده برخی از وب سایت‌های اینترنتی و تبلیغاتی که توسط افراد سودجو تحت عناوین مختلف اعم از استخراج و دریافت بیت کوین وجود دارند که حاوی بد افزار‌های آلوده بوده و قصد سوءاستفاده از سیستم و سرور شرکت‌ها را دارند.

وی افزود: این نوع بدافزار‌ها بسیار هوشمند هستند، زیرا فقط به چرخه‌های CPU برای انجام کار خود نیاز دارند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: می‌توان این بدافزار‌ها را خطر خاموش نیز نام‌گذاری کرد، هرچه این بدافزار‌ها دیرتر شناسایی و حذف شوند، مجرمان سوء استفاده بیشتری از کاربران خواهند کرد.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، بهترین راه امنیتی در برابر بدافزار‌های ارز‌های دیجیتال، بالا بردن آگاهی است، گرچه راه‌هایی برای حذف و مقابله به آن‌ها وجود دارد؛ اما کاربران باید بدافزار‌های ارز دیجیتال را بشناسند و با کریپتوجکینگ آشنایی داشته باشند و رابطه‌ی آن را با استخراج ارز‌های دیجیتال بدانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر