رگ خواب مرد متولد آبان ماه

رگ خواب مرد متولد آبان ماه چیست؟ رگ خواب اصطلاحی است که بسیار با آن مواجه شده اید.

رگ خواب مرد متولد آبان ماه

به گزارش اقتصاد آنلاین؛حتما دیده اید که در برخورد با برخی از افراد نمی توان کاری را از پیش برد تا زمانی که فرد دیگری تنها با چند جمله او را قانع می کند. آگاهی از رگ خواب به افراد کمک می کند تا ارتباط موثر تری با یکدیگر برقرار نمایند. درست است که هر فردی ویژگی های خاص خود را دارد اما تحقیقات نشان داده برخی از ویژگی ها شخصیتی بین افراد متولد یک ماه یا حتی فصل تا حدودی شبیه است. در ادامه مقاله به بررسی بیش تر رگ خواب مرد متولد آبان ماه می پردازیم.

رگ خواب و مزیت دست یابی به آن

سرخرگ کاروتید، شاهرگی دو طرفه و مهم در گردن است که اگر یک طرف آن را در انسان به آرامی مالش دهیم، احساس سستی و کاهش تپش قلب را به دنبال دارد و اگر دو طرف آن را به سرعت و با شدت مالش دهیم، خونرسانی به مغز کاهش می یابد و حتی فرد ممکن است به سمت بیهوشی برود. با توجه به این کارکرد، ضرب المثل معروف رگ خواب کسی را به دست آورن معنا فراتری را در بر می گیرد و این معنا فراتر، اشاره به یافتن راه نفوذ و تسلط بر کسی است. از اصطلاح رگ خواب بیشتر در مذاکره ها و مباحثه های چندین نفره استفاده می شود اما این اصلاح و کاربرد آن در روابط دو نفره و مباحثه های بین آن ها به خصوص در روابط بین دو جنس مخالف برحسته تر و مهم تر می شود.

اهمیت دست یابی به رگ خواب دیگران

همه انسان ها نقاط مثبت و منفی بسیاری دارند. این نقاط گاهی آشکاراند و گاهی هم منفی و در طولانی مدت مشخص می شوند. نقاط مثبت توانایی های آن ها است و نقاط منفی، ضعفشان در جنبه ها و مسائل مختلف است. با توجه به این ویژگی ها هر کسی قلق خاص خودش را در زندگی دارد که به این قلق، به اصطلاح رگ خواب می گویند. شناختن رگ خواب آن ها و به دست آوردن آن به ما کمک می کند که بهتر و بیشتر آن ها را بشناسیم و در نتیجه بهتر با آن ها رابطه برقرار کنیم.

وقتی آدم‌ ها با خصوصیات و رفتار های دیگران و همچنین با شیوه و سبک زندگی که در آن بزرگ شده‌اند، آشنایی نداشته باشند، در روابط بین ‌فردی خود دچار مشکل می‌شوند و این اتفاق به‌ صورت پررنگ ‌تری در روابط بین زن و مرد و به صورت روابط زناشویی خود را نشان می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکلات، باید بپذیرید که شما و همسرتان دو آدم متفاوت هستید و دلیلی ندارد مثل هم باشید و این تفاوت ناشی از سبک ‌های زندگی و شیوه ‌های متفاوت و گاها متضاد تربیتی است؛ اما لزوما وجود این تفاوت ها بد یا مشکل زا نیست.

مرد جوان

رگ خواب در زنان و مردان

زن و مرد هر دو انسان اند و بر همین اساس حقوق مساوی دارند ولی به دلیل تفاوت فیزیولوژیکی بر خواسته از تفاوت ژنی که با هم دارند، نوع، میزان و چگونگی برآورده کردن نیازهایشان تا حدی متفاوت است ولی این تفاوت ها خیلی زیاد و گسترده نیستند، بنابراین می توان گفت که مردان و زنان بیشتر از آن که متفاوت باشند با هم شباهت دارند؛ از ساختار های مغزی مشابه تا خواسته‌ها و نیازهای یکسانی که در پیشرفت زندگی و برقراری ارتباط دارند و تفاوت ‌های آن ها اگرچه مهم هم باشد‌، ولی درعین حال جزئی است.

هر انسانی منحصر به فرد است و هر چقدر بیشتر و بهتر بدانید که انسان ها از چه رفتارهایی خوششان می آید و یا از چه رفتارهایی خوششان نمی آید، بهتر می توان با آن ها رابطه ای مناسب و با ثبات برقرار کرد؛ چه جنس مذکر باشند چه جنس مونث و حتی در پاره ای از موارد، جنسیت مشخصی ندارند.

آیا ماه تولد، رگ خواب و نوع آن را مشخص می کند؟

حال سوالی که پیش می آید این است که آیا عواملی نظیر روز، ماه، سال، محل تولد و… در تعیین ویژگی های انسان نقش دارند و یا خیر؟ جواب این سوال بله است. البته با بررسی تحقیقات انجام شده، به این نتیجه می‌رسیم که بازه زمانی مورد نظر در این نوع مطالعات، بزرگ ‌تر و فراتر از روز و ماه است. یعنی اگر بخواهیم بپذیریم که تاریخ تولد روی شخصیت تأثیر می گذارد، چنین تأثیری را بهتر است در مورد فصل ها مطرح و بررسی کرد. وقتی تغییر در حد چندین ماه باشد، در برخی مطالعات تفاوت ‌های فیزیولوژیک و شخصیتی را تأیید می‌کنند. بطور مثال نتیجه چند نمونه از مطالعات در این باره در ادامه آمده است:

_یک مطالعه که بر روی صد نفر انجام شده نشان می‌دهد که سطح ویتامین D و قدرت سیستم ایمنی متولدین نیمه‌ی بهار، کمی پایین‌تر از متولدین نیمه‌ی پاییز است.

_بیشتر مطالعاتی که در رابطه با طول عمر انجام شده‌اند، نشان می‌دهند که متولدین پاییز و اوایل زمستان، در مقایسه با متولدین بهار و تابستان، کمی بیشتر عمر می‌کنند.

_تحقیقات متعددی تأیید کرده‌اند که میزان دوپامین در خون انسان متولد فصل پاییز بیشتر از متولد فصل بهار است.

_تحقیقات متعددی نشان می‌دهند که احتمال مشاهده اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی در متولدین زمستان بیشتر از متولدین سایر فصل‌های سال است.

تفاوت در ویژگی های شخصیتی و فیزیولوژیک افراد متولد فصل ‌های مختلف، تنها به یک یا چند عامل محدود و جزئی مربوط نمی‌شود. مدت زمان تابش نور در فصل‌های مختلف، رطوبت هوا، دمای متوسط و رژیم غذایی مادر در طول مدت بارداری، جنینی و حتی نوزادی کودک از جمله عواملی اند که به تاثیر گذاری آن ها بر ویژگی های انسان و رگ خواب او اشاره شده است.

مرد جوان

فاصله تصور تا حقیقت

درست است که همه آدم‌ ها و البته همه مردها از کلیشه‌ های رفتاری مشابهی پیروی می‌کنند اما نباید فراموش کرد که همین آدم ها در نوع خودشان مردانی منحصر به ‌فرد هستند که ممکن است بسیاری از رفتارهایشان در آن کلیشه‌ها نگنجند. وقتی آدم‌ها با خصوصیات و رفتارهای دیگران و همچنین با شیوه و سبک زندگی که در آن بزرگ شده‌اند آشنایی نداشته باشند، در روابط بین ‌فردی خود دچار مشکل می‌شوند و این اتفاق به‌صورت پررنگ ‌تری در روابط بین زن و مرد و به صورت روابط زناشویی خود را نشان می‌دهد. داشتن زندگی و رابطه ای آرام و عاشقانه و به دور از جنجال زمانی امکان پذیر است که زن و شوهر بتوانند رگ خواب هم را شناخته و به دست بگیرند.

برای جلوگیری از مشکلات، باید در قدم اول پذیرفت که شما و شریک زندیگی تان دو آدم متفاوت هستید (جدا از کلیشه های جنسیتی مرد و زن)، پس دلیلی وجود ندارد که مثل هم باشید و این تفاوت مثل هم نبودن ناشی از سبک ‌های متفاوت زندگی و شیوه ‌های متفاوت و متضاد تربیتی و زیستی است؛ ولی لزوما وجود این تفاوت ها بد و مشکل زا نیست. در حقیقت اگر به آن ها رسیدگی نشود، مثل هر تضاد و تفاوت دیگری می تواند به طور تدریجی رابطه را به سمت و خامت و پایان ببرد. برای اطلاع از دعوای میان زوجین کلیک کنید.

تصور جامعه از مردان

متاسفانه در بیشتر جوامع دنیا این ذهنیت ساخته شده است که مردان باید از همان دوران کودکی مطابق با ارزش‌های فرهنگی و هنجارهای مردانه رفتار کنند. این هنجارها شامل کنترل عواطف مرد توسط خودش، برنده و برتر بودن به هر قیمتی و آسیب‌پذیر نبودن است. در مقابل اگر آن ها از این قواعد تمام و کمال پیروی نکنند و عواطف خود را نشان دهند، اغلب از جانب دیگران به داشتن رفتاری زنانه متهم می‌شوند.

البته اگر پای درد دل آقایان بنشینید، می بینید که از دامن زدن خانم ها به این ضعف سیستماتیک گلایه های جدی و اساسی می کنند اما تحقیقات نشان داده مردانی که سرسختانه از معیارهای معمول جنس مذکر تبعیت کنند، با احتمال بیشتری عواطف خود را سرکوب می‌کنند و این امر آن ها را آسیب ‌پذیر تر کرده و عاملی فشارزا برای خودشان می شود که تاثیر آن در روابط بین فردی نیز دیده می شود به خصوص در محیط خانوادگی و روابط زناشویی. در واقع جامعه به افراد می‌آموزد و می گوید که ارزش جنس مذکر به نقش او در محیط اجتماعی است؛ یعنی توانایی او در فعالیت، قبول مسئولیت، کنترل کردن و برتر بودن و کسب موفقیت در ابعاد مختلف جامعه، نه صحبت ها و عملکردهای رمانتیک و عاشقانه ای که هر کسی از همسرش انتظار دارد.

واقعیت مردان

اما حقیقت این است که زیر ماسک این معیارها و هنجارها، او انسانی است درست مثل شما‌ که می‌خواهد به دلیل چیزی که هست مورد توجه و عشق نزدیکترین افراد زندیگیش ( بخصوص اعضای خانواده و عشق زندگی خود) قرار بگیرد. پس اولین و اساسی ترین قدم در ارتباط با مرد دلخواهتان، این است که بنوانید او را به خاطر خودش و جدا از موقعیت اجتماعی که دارد، دوست داشته باشید.

در اینجا این جمله طلایی جیل وبر پررنگ است “مرد شما عمیقا می‌خواهد که او را به خاطر خودش دوست داشته باشید، نه به دلیل کارهایی که می‌تواند برای شما انجام دهد” بنابراین برای داشتن یک زندگی مشترک موفق، باید عاشق همسرتان باشید و یار او در تمام زندگی باشید و از کلیشه های جنسیتی مرد بودن و زن بودن دوری کنید و همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که جدا از جنسیت دو انسان متفاوت اما عاشق هستید که برای پایداری عشق و رابطه بین خودتان باید تلاش کنیت و یکدیگر را همراهی نمایید.

خصوصیات و رگ خواب مرد متولد آبان ماه

برخی از شایع ترین ویژگی های مردان آبان ماهی و رگ خواب آن ها به شرح زیر می باشد:

۱. رفتار مشابه با دیگران

تا به حال به دقت به تصویر یک عقرب نگاه کردید؟ جانوری کوچک که اگر بهش کاری نداشته باشید، حتی به دنبال شما هم نمی افتد چه برسد به اینکه بخواهد شما را نیش بزند. اما اگر او را تحریک کنید به سرعت به شما واکنش نشان می دهد و این واکنش می تواند بسیار دردناک و حتی مرگبار باشد. شاید به همین دلیل است که سمبل و نماد ماه آبان، عقرب است. اگر با آن ها با صداقت و درستی برخورد کنید، آن ها نیز روندی مشابه در پیش می گیرند ولی اگر با آن ها با صداقت و درستی برخورد نکنید آن ها نه تنها با شما بطور مشابه برخورد می کنند بلکه از مهلک ترین توانایی هایشان برای انتقام و ضربه زدن به شما استفاده می کنند.

۲.کمال گرایی

مردان آبانی انتظارات کمال گرایانه ای از خودشان دارند و اگر شما به عنوان شریک زندگیشان در این مسیر آن ها را یاری ندهید، به سرعت در دید آن ها شخصی منفور و حتی دشمنی برای نابود شدن می شوید و او در موقعیت های مختلف به دنبال نابودی و تخریب شخصیتی شما است. آن ها جاه طلب هستند و به شدت برای ساختن رویاهای خودشان، هر چند دست نیافتنی تلاش می کنند. اگر در این راه شما با آن ها همراهی نکنید و رویاهای آن ها را مسخره کنید، هر چقدر هم عاشق و شیفته شما باشند، این عدم همراهی مثل پتکی در ذهن آن ها عمل می کند و در نهایت حتی در اوج عشق هم نیش خود را به شما می زنند.

در حقیقت آن ها عدم همراهی شما را مشابه خنجری از پشت می دانند که هیچوقت آن را فراموش نمی کنند و حتی به ندرت می بخشند. می توان دلیل این مسئله را در کمال گرایی و هدف گرایی آن ها یافت. در نتیجه میزان حساسیت بالایی در برابر گفته ها و رفتار شما یه خصوص در برابر رفتار و گفته های خودشان، دارند و شما ناخواسته هم، می توانید آن ها را به نقطه جوش و حتی گسستگی برسانید. برای اطلاع از غلبه بر کمال گرایی کلیک کنید.

۳.  هیجانی بودن

مردان متولد آبان، به شدت متکی به خودشان هستند اما در مواجه با عشق سریعا شکست می خورند، زیرا حساسیت پذیری بالایی نسبت به محیط دارند و اگر عاشق شما بشوند، حتی‌ زمانی‌ که‌ به‌ ظاهر خونسرد، آرام‌ و خویشتن ‌دار هستند، درونشان‌ پر از آشفتگی، انرژی‌، عاطفه‌ و احساسات است‌. به دلیل هیجانی بودن ممکن است با هر حرکت شما خوشحال شوند و یا به طور پرخاشگرانه ای به هم بریزند و حتی اگر در اون لحظه هم به شما پرخاش نکنند، ولی همچنان از شما ناراحت می مانند و کینه شما را به دل می گیرند تا زمانی که به اصطلاح زهر خودشان را به روی شما بریزند.

شما عشق او هستید، بنابراین حساسیتی که نسبت به شما پیدا می کند، چند برابر هر چیز دیگری است. ارتباط عاشقانه‌ از دید آن ها امری‌ مقدس‌ است و از بعدی معنوی گونه‌ به‌ آن‌ نگاه می کنند. ازدواج‌ به‌ نظر آن ها یک‌ پیوند روحانی‌ به‌ شمار می‌آید. درواقع‌ مردان متولد آبان مثل‌ بنزینی هستند که‌ شما حکم کبریتی خاموش را برای آن ها دارید؛ اگر در موقعیتی بحرانی حرف و یا کاری خاص از سوی شما به خصوص در رابطه با او سر بزند، شما کبریتی روشن برای او می شوید و او به شدت به شما پاسخ می دهد حتی اگر عشق زیادی به شما داشته باشد.

۴. شجاعت

این مردان شجاعت بسیار بالایی دارند. این افراد به شدت روحیه ماجراجویی قوی دارند و اهل خطر پذیری هستند. از شکست عصبانی می شوند ولی داغون نه و به دلیل حس مبارزه و برتری طلبی که دارند دوباره به سمت موانع حمله می کنند. به همین دلیل در بسیاری‌ ازحرفه‌ها و مشاغل‌ متنوع موفقیت‌ کسب‌ می نمایند. آن ها را می توان افرادی دانست که به سرعت می توانند رهبر گروهی می شوند حتی اگر آن گروه کوچک باشد، ولی در عین حال به سرعت هم می توانند شکست بخورند به خصوص اگر از سمت افراد مهم زندگیشان، حمایتی دریافت نکنند. 

ارسال نظر