چیزهایی که مردها آرزو دارند همسرانشان بدانند

بعد از ازدواج و گذشت چند ماه از زندگی مشترک، اغلب زنان در مورد انتظارات خود از همسرشان صحبت می کنند. اما مردان در مورد انتظارات خود از همسرشان کمتر صحبت می کنند.

چیزهایی که مردها آرزو دارند همسرانشان بدانند

خوسته ای که هر مردی دوست دارد زن زندگی اش بداند

به گزارش اقتصاد آنلاین، چه مرد و چه زن در زندگی مشترک انتظاراتی دارند و باید ازتوقعات مرد از زن در زندگی آگاه بود. اکثرا مردان در مورد آنچه که می خواهند و انتظاراتی که دارند زیاد صحبت نمی کنند. آنها نمی توانند مانند زنان انتظارات خود را به راحتی بیان کنند. مردان کمتر بیانگر هستند، اما این بدان معنی نیست که آنها انتظاراتی ندارند.

بدون شک هیچ زن و یا مردی کامل نیست. هر کسی نقاط ضعف و قوتی در خود دارد. با این حال، دانستن نیازها و انتظارات مرد از همسر آینده خود به داشتن یک زندگی شاد و روابط سالم کمک می کند.  این مقاله یک مقاله جامع و کامل است که به تمام سوالات شما در مورد آنچه مردان از زنان می خواهند پاسخ داده است. پس اگرچه طولانی است اما ارزش خواندن را دارد. دانستن انتظارات مردان از همسر آینده اشان به شما کمک می کند تا زندگی زناشویی خوبی داشته باشید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نیازهای هر مردی از همسرش منحصر به فرد است

مردان در جنبه های عاطفی، جسمی و روحی نسبت به همجنسان خود بسیار متفاوت هستند. پس آنچه یک مرد از زنش می خواهد با مرد دیگر متفاوت است. البته این موضوع به معنای آن نیست که هیچ دو مردی نیازهای یکسانی از همسر خود نخواهند داشت. هیچ الگوی ثابتی وجود ندارد. برخی از مردان خواهان یک همسر متعهد هستند، در حالی که برخی دیگر به دنبال یک زن مستقل و جاه طلب هستند.

در سال های اخیر، خواسته های مردان از همسر آینده خود فراتر از ایده آل های سنتی رفته است.  اغلب اوقات زوج ها در حین زندگی درکنار هم از نیازهای شریک زندگی خود آگاه می شوند و یاد می گیرند چگونه به این نیازها رسیدگی کنند. اما ما نمی توانیم در مورد آینده و اتفاقاتی که شاید رخ دهد نظری بدهیم. پس بهتر است قبل از ازدواج و یا همان ابتدای راه، پاسخ مناسبی برای این سوال پیدا کنیم که یک مرد از زنش چه می خواهد؟

انتظارات مردان از زنان چیست؟

برخی انتظارات مردان از همسر آینده خود برای هر شخصی کاملا مشخص و روشن است و انتظاراتی است که لازمه یک زندگی شاد و روابط سالم است. می توان گفت این انتظارات عمومی هستند و همه مردان نسبت به آنها حساس هستند. مثلا اخلاق خوب، تعهد و … .

انتظارات مردان از زنان را می توان به دو گروه انتظارات عاطفی و انتظارات جنسی تقسیم کرد. مثلا درک متقابل، مهربانی، تعهد، اخلاق خوب و … جز انتظارات عاطفی است که مسلما هر مردی از زن خود انتظار دارد. رابطه خوب زناشویی و برآورده شدن نیاز جنسی نیز جز انتظارات جنسی آقایون به شمار می رود. در این قسمت تمام نیازهای مردان چه عاطفی و چه انتظارات جنسی را توضیح خواهیم داد.

 اخلاق

برای اکثر مردان داشتن یک همسر با اخلاق و خوش رفتار بسیار مهم است . آنها از زن خود توقع دارند که در مقابل شوهر و خانواده او اخلاق نیکو و رفتار پسندیده ای داشته باشد. رفتار درست از نظر هر شخصی با توجه به فرهنگ آنها کمی متفاوت است. پس باید در نظر بگیرید که دقیقا مرد از همسرش چه میخواهد. در مورد طرز فکر او نسبت به رفتار و اخلاق درست، صحبت کنید تا بتوانید چهارچوب هایی را برای خود مشخص کنید. وقتی زنی رفتار پسندیده ای داشته باشد، مردش به او افتخار می کند.

 وفاداری و تعهد

مردان به دنبال زن متعهد می گردند. یک مرد انتظار دارد همسرش هم از نظر احساسی و هم از نظر جنسی به گونه ای باشد که مرد بتواند به او تکیه کند. وقتی ازدواج کردید باید دیگر تمام فکر و حواستان به سمت شوهرتان باشد. مردان انتظار دارند همسرشان فردی وفادار باشد و برای زندگی مشترک خود وقت بگذارد. مشکلات زیادی در زندگی وجود دارد مانند مشکلات اقتصادی، نبود کار و… اما مهم این است که زن و شوهر در مواقع سختی نیز پشت هم باشند و وفادار باشند.

 صداقت

یکی از خواسته های مرد از همسرش این است که همیشه با او صادق باشد. البته صداقت یک موضوع دو طرفه است و هر دو زوج باید نسبت به همسر خود صادق باشند. وقتی زندگی مشترک خود را آغاز کردید یعنی برای همیشه باید با همسر خود یک دل باشید. پنهان کاری یا دروغ در زندگی مشترک پایان خوبی ندارد. صداقت به تمام جنبه های زندگی زناشویی شما مرتبط می شود.

 درک و فهم مشکلات شوهر

آنچه شوهر از همسرش انتظار دارد این است که او را درک کند. مردان امروزه شرایط اقتصادی سختی را پشت سر می گذارند. آنها توقع دارند همسرانشان این موضوع را درک کنند. مثلا شاید همسرتان امروز در محل کار خود مشکلی داشته و با ناراحتی به خانه آمده است. مرد توقع دارد همسرش او را درک کند. شما می توانید به جای غر زدن و کج خلقی کردن او را در آغوش بگیرید. یا برای همسرتان یک شام عالی آماده کنید. به همسرتان این اطمینان را بدهید که او را درک می کنید. در مواقع خستگی و ناراحتی منبع انرژی شوهرتان باشید.

 احترام

آنچه مردان از زنان می خواهند این است که به عنوان مرد خانه برای آنها احترام قائل باشید. احترام پایه و اساس یک ازدواج سالم است. به یاد داشته باشید که احترام یک رفتار دو طرفه است. احترام جزء نیازهای زنان نیز به شمار می رود. اگر از شوهرتان توقع دارید به شما احترام بگذارد پس باید شما نیز متقابل رفتار کنید. در هر قسمت از زندگی و با وجود هر مشکلی، احترام را فراموش نکنید. به نظر و حرف همسرتان احترام بگذارید. اجازه ندهید که همسرتان احساس کند دیگر برای او احترام قائل نیستید.

 عشق بی قید و شرط

وقتی ازدواج می کنید، همسرتان تلاش می کند که عشق و علاقه شما در زندگی هر روز بیشتر شود. مردان ممکن است زیاد در این مورد صحبت نکنند اما انتظار دارند همسرشان همیشه در کنارشان باشد. آنها به دنبال یک عشق بی قید و شرط هستند به گونه ای که وجود مشکل و یا هر سختی نتواند به عشق آنها آسیب بزند. در هنگام مشکلات و سختی ها عشق شما آزمایش خواهد شد . اگر این علاقه و دوست داشتن قوی باشد از زندگی دو نفره شما محافظت می کند.

 داشتن رابطه جنسی

یکی از نیاز مردانه ای که زنان باید به آنها توجه کنند احساسات و تمایلات جنسی مرد است. رابطه جنسی جزء مهم ترین توقعات مرد از همسرش به شمار می رود. رابطه جنسی یکی از توقعات مردانه در اتاق خواب است. شما نباید این بخش از زندگی زناشویی خود را نادیده بگیرید حتی اگر بچه دار هستید. رابطه جنسی یکی از گزینه هایی است که زندگی را شاد نگه می دارد. جدا از تمام اینها، اگر به انتظارات جنسی دو طرف پاسخ مناسبی داده شود، باعث افزایش حس اعتماد به نفس در فرد می شود.

 بلوغ عاطفی

یکی از ویژگی هایی که مردان به شدت از آن متنفرند، ناپختگی و نرسیدن به بلوغ عاطفی است. از نظر مردان زنانی که در مواقع سختی نمی توانند تصمیمات بزرگ و درستی بگیرند، برای زندگی مناسب نیستند. اکثرا مردان زمانی که با زن نابالغی ازدواج می کنند، از زندگی خود رنج می برند. پس ازدواج در سنی که هنوز دختر پخته نشده و تجربه ای از سختی ندارد، درست نیست.

 ظاهر

از نظر هر شخصی زیبایی و ظاهر جذاب متفاوت است. به طور کلی مردان به خصوصیات فیزیکی زنان توجه بیشتری دارند و ظاهر زن برای آنها مهم است. پس همیشه به ظاهر خودتان رسیدگی کنید. مردان از زنانی که به ظاهر خود اهمیت نمی دهند و یا شلخته هستند، خوششان نمی آید.

 دلسوز و مهربان

به دلیل تغییر در سبک زندگی و فشارهای اقتصادی، مردان بیشتر به دنبال همسر دلسوز هستند. توقعات مرد از همسرش این است که نسبت به زندگی و فرزندان دلسوز و مهربان باشد. آنها نیاز دارند تا در این شرایط با دلسوزی تمام در کنارشان باشید. با افزایش مهر و محبت بین زن و شوهر زندگی رنگ بهتری خواهد گرفت.

 یک مادر خوب باشید

یکی از انتظارات مرد از همسرش این است که مادر خوبی برای فرزندانشان باشد. حتی اگر شما شاغل باشید، همچنان مرد انتظار دارد که وظیفه مادر خود را به درستی انجام بدهید. مردان توقع دارند همسرشان از همه نظر حواس شان به آنها و فرزندان باشد. مدیریت خانه به عهده خانم است و مردان انتظار دارند این مدیریت به بهترین شکل انجام شود.

 تحصیلات

امروزه داشتن تحصیلات مناسب برای هر شخصی جز ملاک هاست. مردان امروزی به دنبال یک همسر تحصیل کرده می گردند که در حرفه خود تثبیت شده باشد. البته این یکی از انتظارات مردان است که برای هر فردی ممکن است متفاوت باشد و نمی توان گفت همه به دنبال تحصیلات هستند. تحصیلات به تنهایی خوشبختی برای زندگی نمی آورد و در کنار بقیه نیازها معنا پیدا می کند.

 اجتماعی بودن

از نظر مردان، زنانی که در معاشرت، گفتوگو های خانوادگی یا دوستانه و … ماهر هستند، جذاب تر هستند. مردان از خانم های گوشه گیر و منزوی بیزارند. آنها توقع دارند همسرشان با در نظر گرفتن شرایط و روابط، سر زنده و اجتماعی باشد. زنان اجتماعی اکثرا زنانی مستقل هستند که می توانند به راحتی ارتباط مفیدی با اطرافیان خود برقرار کنند. معاشرت با دیگران باعث سرزنده بودن و شادابی خود فرد نیز می شود.

 دلگرم کننده و مثبت اندیش

در زندگی اتفاقات زیادی رخ می دهد. اتفاقاتی که بسیار ناراحت کننده و مشکل ساز است. داشتن یک فرد دلگرم کننده و مثبت اندیش به انسان کمک می کند تا همه مشکلات را پشت سر گذاشت. برای مردان، زنانی که همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند و دائم در حال غر زدن و شکایت از شرایط و مشکلات هستند، به شدت نفرت انگیز اند. توقعات مردان از همسر خود این است که همیشه به آنها دلگرمی بدهند و فرد مثبت اندیشی باشد. مردان دوست ندارند همسرانشان دائم از همه چیز شکایت کنند و قدردان زحمات آنها نباشند.

 همسر شاغل

مردان امروزه به دنبال زنی هستند که بتوانند روی او حساب کنند. این به معنی آن نیست که هدف آنها از ازدواج و تشکیل خانواده، به دست آوردن پول های زن است. بلکه با توجه به جامعه، امروزه هر دو نفر باید برای داشتن زندگی شاد و مرفه تلاش کنند. مردان دیگر تنها نان آور خانواده در نظر گرفته نمی شوند و زن نیز باید برای رفاه خانواده تلاش کند. البته هستند مردانی که با کار کردن خارج از منزل همسرشان مخالف اند و نمی خواهند که او از زندگی و سلامتی خود بخاطر کار کردن بگذرد.

 سلامتی و اعتماد به نفس

مردها زنی را می خواهند که از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشد. مردان بیشتر جذب زنانی می شوند که نگران سلامتی خود هستند و برای خود ارزش قائل می شوند. زنانی که ورزش می کنند و برای داشتن بدن سالم تلاش می کنند نسبت به زنان کم تحرک و تنبل، جذابتر هستند. زوج ها با تمرین و ورزش می توانند به سلامتی جسمی و روحی خود کمک کنند

 انگیزه بالا

زنی که انگیزه بالایی در زندگی خود دارد توانایی الهام بخشیدن به دیگران را نیز دارد. داشتن یک شریک زندگی با انگیزه برای مردان بسیار مهم است. همسر با انگیزه کمک می کند تا موانع را آرام و راحت به دور از جنجال و هیاهوی رد کرد. این ویژگی در صدر فهرست ویژگی هایی قرار گرفته است که مردان از همسران خود توقع دارند.

 تحسین

یکی از توقعات مرد از همسرش تحسین و تمجید اوست. مردان مشتاق توجه، شناخت و حتی قدردانی هستند. پس هرگز از تشکر کردن و تحسین آنها دست بر ندارید. این یکی از نیازهای اساسی اوست که می تواند اعتماد به نفس مرد را افزایش دهد. این یک ویژگی طبیعی است. چه کسی دوست ندارد کلمات قدردانی  و تحسین را بشنود؟ گاهی می توانید از او با یک نامه یا یک پیامک تشکر کنید و او را برای اینکه همسر یا پدر خوبی است تحسین کنید.

 اهمیت دادن

یکی از توقعات مرد از زن در زندگی این است که به او اهمیت بدهید. مردان دوست دارند که مهم باشند و برای شما ارزشمند باشند. شما با رفتار درست و انجام کارهای عاطفی به مرد خود نشان دهید که همیشه از او حمایت می کنید. اگر خسته بود او را در آغوش بگیرید، بدنش را ماساژ بدهید و یا برایش یک خوراکی خوشمزه آماده کنید. هنگامی که مردتان بیمار است از او مراقبت کنید و نگران او باشید. اهمیت دادن جزء نیازهایی است که مردان آن را به زبان نمی آورند. آنها با رفتار خود به شما نشان می دهند اما کمتر پیش می آید که به شما بگویند برای من ارزش قائل شو!

 مهارت در خانه داری و آشپزی

هر شوهری دوست دارد همسرش یک کد بانو باشد. مردان انتظار دارند یک زن بتواند برای آنها یک غذای فوق العاده خوشمزه درست کند. کد بانو بودن یک امتیاز است و نبودنش از عشق و احترام مرد نسبت به زن کم نمی کند. اما وقتی زنی بتواند یک غذای لذیذ برای همسرش آماده کند به شدت از سمت شوهرش تحسین می شود. تصور کنید که او به خانه می آید و شما یک غذای عالی برای او آماده کرده اید. آیا استرس او از بین نمی رود؟

 تنوع در مسائل جنسی و رختخواب

آنچه شوهران از نظر جنسی می خواهند، زنی است که بداند چگونه شوهرش را راضی کند. یکی از توقعات مردان در اتاق خواب این است که همسرشان خجالت را کنار بگذارد. نباید رابطه زناشویی شما خسته کننده باشد. خجالت را کنار بگذارید و شوهرتان را با نشان دادن توانایی های خود در رختخواب غافلگیر کنید. صمیمیت جنسی بسیار مهم است و یکی از پایه های یک ازدواج قوی است. همچنین یکی از نیازهای اساسی مردان است.

 اهمیت دادن به خانواده شوهر

انتظار مرد از زن این است که همان گونه که او را دوست دارد، خانواده او را نیز دوست داشته باشد. مردان انتظار دارند همسرشان به خانواده او احترام بگذارد. آنها به شدت بر روی خانواده های خود حساس هستند. بدگویی کردن از خانواده همسر جلوی همسرتان به شدت مخرب زندگی است. سعی کنید به خانواده همسر خود محبت کنید. هرچه شما بیشتر نسبت به خانواده او مهربان باشید او بیشتر نسبت به شما مهربان است.

 شروع کننده یک رابطه جنسی

یکی از انتظارات جنسی مرد از همسرش این است که گاهی او شروع کننده رابطه جنسی باشد. مردان از زنانی که در رابطه جنسی مغرور هستند، خوششان نمی آید. مردان عاشق زنانی هستند که می دانند چگونه باید یک رابطه جنسی را شروع کنند. اگر اولین حرکت را شما انجام دهید و شروع کننده باشید، باعث می شود که او احساس خاص بودن و خواستن کند. صمیمت جنسی بخش مهمی در تقویت ازدواج شماست.

 سخت کوشی

مردان از زنانی که سخت کوش هستند و برای رسیدن به هدف خود دست از تلاش برنمی دارند بسیار خوششان می آید. زنانی که نسبت به انجام کاری تلاش می کنند و نا امید نمی شوند از نظر مردان عالی هستند. یک زن با اراده و تلاشگر قابل تحسین است.

25- پایه تفریح

مردان توقع دارند همسرشان همیشه در تفریح ها همراه آنها باشد. آنها به دنبال زنی هستند که هم رفیق و هم شریک زندگی آنها باشد. اگر مرد شما با ذوق و شادی از شما درخواست کرد با هم به مسافرت بروید، واکنش منفی به او نشان ندهید. شرایط را بسنجید و طبق آن با همسرتان در مورد اینکه کجا بروید و چه زمانی به مسافرت بروید مشورت کنید.

اهمیت دادن و برآورده کردن انتظارات مردان، آیا واقعاً لازم است؟

 همانطور که همه ما می دانیم ازدواج یک تعهد مادام العمر است. پس نیاز است که نسبت به خواسته ها و انتظارات شریک زندگی خود مسئولیت پذیر باشیم. باید برای برآورده کردن نیازهای یکدیگر تلاش کنیم. نباید انتظارات همسرتان را سرکوب کنید و یا او را فرد پر توقع خطاب کنید. انتظارات و نیازهایی که معقول هستند و می توان برای رسیدن به آنها تلاش کرد را قبول کنید و سعی کنید به آنها پاسخ مناسبی بدهید. نیازها و خواسته های شوهرتان را درک کنید. ما اغلب انتظار داریم که شوهرمان نسبت به نیازها، انتظارات و خواسته های ما حساس باشد. پس چرا خودمان نیز همین کار را برای آنها انجام ندهیم؟

 

[انتظارات مردان از همسر آینده خود]

سوالات متداول

از همسرم چه انتظاری باید داشته باشم؟

چیزهای زیادی وجود دارد که باید از ازدواج خود انتظار داشته باشید مانند تعهد، اعتماد، صداقت و عشق. داشتن انتظارات واقع بینانه از زندگی به عنوان یک زوج به شما کمک می کند که پیوند سالم تر و قوی تری در آینده داشته باشید.

نیازهای یک مرد چیست؟

پنج نیاز عاطفی در مردان وجود دارد که آنها را به احساس رضایت در ازدواج سوق می دهد: مردان باید احساس کنند که مورد تحسین قرار می گیرند، مردان باید مورد احترام قرار بگیرند. مردان باید احساس جذابیت کنند. مردها باید همراهی کنند و با همسرشان کارها را انجام دهند.

 

منبع: آویژه
ارسال نظر
ارسال نظر
 • ناشناس
  ۱۰

  بله بسیار مفید بود متشکر از شما که وقت میزارین

 • ناشناس
  ۱

  خلاصه مطلب برده ی حلقه به گوش

 • ناشناس
  ۱۴

  حرف نداشت عالی

 • شهین
  ۲

  واقعا زن شاغل باشه مادر باشه سختکوش ووووو اینها همه انتظارات از یک کلفته نه زن شورشو در آوردید

 • فاطمه
  ۲

  چیز دیگه ی هم بود میگفتید اصلا چنین موردی نداریم متاسفانه یعنی هنوز مادر نزایده🤣

  • ناشناس
   ۱

   واقعا متاسفم برای این جامعه مرد سالار می خوام خوششون نیاد همشون برن به درک

 • ناشناس
  ۲

  نوشابه اش چه رنگی باشه

  • مرضیه
   ۱

   فعلا که مزد مسئولیت پذیری وجود نداره تا واسش این مدلی باشیم .

 • ناشناس
  ۳

  ترش نکنن یه وقت آقایون

 • ۰۰۰
  ۲

  ولی مردها یه کار هم ازشون بر نمیاد ،مثلا احترام به خانمش

 • ناشناس
  ۱

  من دیگه حرفی ندارم،مگه ربات گرفته ک تمام برنامه هاشو روش دانلود کنه،بعدش اینکه خودش هم اینجوری هستش واسه زنش؟!

 • ناشناس
  ۱

  بی خیال بابا کلا روی زیاد دادن به آقایون خوب نیست به نظر من فقط همیشه یه مدل محبت نکنید بعضی وقتا باید نازت بکشن تا قدر محبت رو بدونن

 • ناشناس
  ۷

  سلام،
  مطالب بسیار کاربردی و ارزشمندی بود.
  دست تون درد نکنه! واقعا لذت بردم. 🙏💐

 • خانم حسینی
  ۹

  سلام به همه بنده یک خانم شاغل هستم که با شوهرم باهم کار میکنیم 32سالم هست دارای چهار فرزندتمام مطالب را کاملا قبول دارم تاجایی که بتوانم انجام میدهم

 • مهین
  ۰

  خدا بد نده بهشون
  ولی اصلش اینکه وقتی ی زن کامل براشون باشی دلشونو میزنی میرن جای دیگه چون فو میکنن همه خانوما براشون همینطور هستن
  مردا اصلا جنبه ندارن همنون بهتر که محل سگ بهشون
  نزاری خودتم آرامش داری

 • ریحانه
  ۰

  این کارا و بکنیم دیگه چه نیازی به شوهر داریم

 • ناشناس
  ۴

  مطالب عالی،بود

 • ناشناس
  ۰

  🤣نظرات

 • Maryam
  ۰

  این چیزهای کلیشه ای الان متاسفانه برعکس جواب میده هر کس رو دیدم محل به شوهرش نمیزاره نازش خریدار داره و بالعکس کسی که همه این چیزها رو رعایت می‌کنه به عنوان کلفت محسوب میشه و میشه وظیفه اش

 • Sarah
  ۱

  داریم کسی که همه این کارا رو واسه شوهرش میکنه.شوهره هم فکر میکنه چه طلای نایابی بوده که اینجور واسش سنگ تموم میذارن.دریغ از یه روی خوش که نشون خانمش بده.دختری که همیشه لبخند روی لب داشت روز و شبش گریست.به مرد جماعت نباید خیلی رو داد متاسفانه

 • فيروزه
  ۰

  برن از چین ربات بیارن بهتره ...

 • رعنا
  ۰

  خیلی از خود راضی هس شوهرم فک میکنه پادشاه هس