کد خبر 554361

کیفیت هوای تهران در مدار سلامت

کیفیت هوای پایتخت امروز - ۲۶ مرداد- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۰ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین ، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۷۴ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۶، ازن با شاخص ۶۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۱، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۶ و ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۵۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۸ و ایستگاه شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۰۱ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۱۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر