کد خبر 552272

چین در پی شیوع ویروس کرونا دلتا، ده‌ ها مقام دولتی را مجازات کرد

چین تعدادی از مقامات دولتی را به دلیل ناکامی در مهار شیوع کووید -۱۹ که باعث ایجاد ۹۰۰ مورد عفونت در سراسر کشور در کمتر از یک ماه گذشته شده، مجازات کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گلوبال تایمز با اعلام این مطلب افزود: بیش از ۳۰ مقام در سراسر کشور از شهرداران و مدیران بهداشت محلی گرفته تا روسای بیمارستان ها و فرودگاه ها، به دلیل سهل انگاری و سوء مدیریت در شیوع کرونا مجازات شده اند.

بر اساس این گزارش، دولت پنج مقام شهر یانگژو واقع در شرق این کشور را به دلیل سوء مدیریت در اجرای آزمایش ضد کرونا ساکنان این شهر جایی که کرونا هنوز در حال گسترش است تنبیه کرده است.

مقامات چینی ابتدا شیوع ویروس کرونا را حدود یک ماه پیش در شهر نانجینگ شناسایی کردند اما از آن زمان این ویروس در چندین استان چین شایع شده است.  موارد جدید ابتلا به کرونا همچنین در ۱۵ شهر چین از جمله پکن و چنگدو شناسایی شده است.  

به گفته رسانه‌های چین، این بزرگ‌ترین موج کرونا در این کشور از زمان شناسایی ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان در ماه پایانی سال ۲۰۱۹ است.  

اگرچه اکثریت جمعیت چین واکسینه شده اند اما مقامات به واکسن بسنده نمی کنند و در عوض از آزمایش های جمعی و قرنطینه های هدفمند برای از بین بردن ویروس استفاده کرده اند.

اقدامات انضباطی اخیر در حالی صورت می گیرد که نوع دلتا کرونا در سراسر جهان شیوع یافته است.

در شبانه روز گذشته ۸۹ مورد ابتلا به کرونا در چین گزارش شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عقل سالم
    ۰ ۰

    جمعیت چین بالای یک میلیارد نفر ولی جمعیت ایران به صد میلیون نفر نمی رسد ولی حکومت چین از روی عقل کار می کنند و هر مقام متخلف را مجازات می کنند و در ایران مقام های حکومتی همه بی تقصیرند ولی مردم همش مقصرند!!و مردم را مجازات می کنند!!!!و مقام های حکومت ایران از آمار تلفات سنگین روزانه در ایران که فقط برای مردم هست اصلا اطلاعی ندارند!!!!