کد خبر 530199

مریخ نورد کنجکاور در حال کوهنوردی + عکس

ناسا برای اولین بار تصویری هوایی از مریخ‌نورد کنجکاوی را منتشر کرده که توسط مدارگرد شناسایی مریخ تهیه شده که به دور این سیاره در حال چرخش است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  مهر ،  در این عکس هوایی مریخ‌نورد کنجکاوی در حال بالا رفتن از کوه مونت مرکو در سیاره مریخ است. کوه یادشده متشکل از صخره‌های متعددی بوده و در آن سولفات فراوانی وجود دارد.

به نقل از اسلش گیر،عکس یادشده از فاصله ۲۷۰ متری فراز مریخ گرفته شده است. تاریخ تهیه این عکس به ۱۸ آوریل باز می گردد و برای گرفتن این عکس از یک دوربین فوق دقیق استفاده شده است. مریخ‌نورد کنجکاوی ابعادی به اندازه یک خودروی عادی دارد.

سابقه گشت و گذار مریخ نوردهای ناسا در سطح این سیاره و کوه‌های آن به سال ۲۰۱۴ بازمی گردد. مهم‌ترین هدف مریخ‌نورد کنجکاوی شناسایی حیات میکروبی در سیاره مریخ است تا اطلاعاتی از وضعیت قبلی این سیاره به دست آید. بررسی‌های این مریخ‌نورد تا به حال نشان داده که دهانه گیل در سطح سیاره مذکور در گذشته‌های دور دریاچه‌ای دارای مواد شیمیایی متنوع بود که آن را برای زندگی مناسب ساخته بود.

مریخ‌نورد کنجکاوی همچنین در طول مأموریت خود مواد آلی متنوعی را کشف کرده و برای کشف رمز و راز خوشه‌های متان در جو مریخ تلاش کرده است. ناسا امیدوار است این مریخ‌نورد با گذراندن وقت بیشتری در مریخ، به اکتشافات دیگری نیز دست یابد. پیش بینی می‌شود تپه‌های آن سوی کوه مونت مرکو سرشار از سولفات باشد و کنجکاوی قصد دارد آنها را به دقت بررسی کند.

10

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ابوالفضل امیری
    ۰ ۰

    مطالب بسیار عالی

  • محمد رضا آیینه
    ۰ ۰

    برای رفتن به مریخ باید چه شرایطی داشته باشی