کد خبر 524570

یک نماینده مجلس تشریح کرد؛

شرایط استخدام ۲۳هزار نفر در آموزش و پرورش

مجلس در قالب تدوین طرحی تلاش می کند تا هرچه سریعتر تکلیف نیروهای باقی مانده برای استخدام در آموزش و پرورش روشن شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آخرین مراحل استخدام ۲۳هزار نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش گفت: این استخدام ها مربوط به آن دسته از نیروهای حق التدریسی، نهضتی ها، مربیان پیش دبستانی و خرید خدمتی هایی است که بعد از سال ۹۱ در آموزش و پرورش مشغول به کار شده اند.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به روندی که متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش طی خواهند کرد، گفت: بر اساس قانون، استخدام نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت بگیرد اما با توجه به انباشت نیازهای استخدامی و مبتنی بر قانون الحاق تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات آموزشی، مربیان پیش دبستانی و نهضتی ها قرار شد تا ۸۸هزار نفر از نیروهای مورد نیاز از طرقی غیر از دانشگاه فرهنگیان استخدام شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به روندی که برای استخدام این نیروها طی شده گفت: بر اساس قانون تا به امروز در یک مرحله ۲۵هزار نفر و در مرحله دوم، بیش از ۳۰هزار نفر از میان نیروهای متقاضی به استخدام آموزش و پرورش در آمده اند. آخرین مرحله از جذب نیروهای استخدامی نیز مرتبط با ۲۳هزار باقی مانده و آن دسته از افرادی است که بعد از سال ۹۱ در آموزش و پرورش مشغول به کار شده اند.

او در ادامه افزود: مجلس در قالب تدوین طرحی تلاش می کند تا هرچه سریعتر تکلیف نیروهای باقی مانده نیز روشن شود. واقع آن است که این حجم از نیروهای بلاتکلیف، کیفیت خدمات آموزشی کشور را کاهش داده است. باید هرچه سریعتر  به این روند بلاتکلیفی پایان داده شود تا بتوان سطح آموزشی کشور را در وضعیتی استاندارد قرار داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ممنونم از اینکه بفکر نیروهای بعد سال ۹۲ هستید ما خیلی برای فرزندان این مرز و بوم زحمت کشیده ایم و خیلی خوشحالیم که خداوند این لطف را در حق ما کرده و ما را در این مسیر قرار داده با عشق و علاقه و جان و دل انجام وظیفه میکنیم و احتیاج به حمایت و تعیین تکلیف ،داریم و در واقع تبدیل وضعیت ،بشویم تا شرمنده خانواده نباشیم .بیمه ما ناقص و .....است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام خدا خیرتون بده چن ساله نیروی خرید خدمات آموزش پرورشم در مناطق محروم دوساعت رفت و دوساعت برگشت راه هست تا محل خدمتم با کلی پول سرویس اما متاسفانه بیمه مارو هم کارفرما نمیریزه و از خودمون میگیره نمیتونیم برسونیم این ماه من نتونستم واریز کنم تماس گرفتن بیمه تونو ۵ روز میخاییم واریز کنیم

  حقوق ماهانه ۵۰۰ تومان اونم از اول سال تا فروردین هیچی ندادن
  خیلی شرمنده ی فرزندان خودمون هستیم لاقل بخاطر اونا برای دنیای ما ی کاری بکنید .