کد خبر 520229

یک مقام مسئول خبر داد؛

آموزش ویژه برای معلمان البرزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از آموزش بیش از ۴ هزار معلم البرزی در طرح کشوری ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای آموزش قرآن معلمان ابتدایی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سالار قاسمی در نشست هماهنگی اجرای طرح کشوری ارتقا صلاحیت‌های حرفه‌ای آموزش قرآن معلمان ابتدایی که با حضور حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، صورت گرفت، اظهار کرد: این طرح به عنوان ارتقا صلاحیت‌های حرفه‌ای آموزگاران زیر ۱۵ سال خدمت کشور است.

وی بیان کرد: با توجه به بررسی‌های وزارتخانه و کمیسیون آموزش عمومی قرآنی هیئت دولت که مسئول آن وزیر آموزش و پرورش است و همچنین به دلیل ظرفیت‌ها و امکاناتی که استان البرز دارد، برای اجرای موفق این طرح انتخاب شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از آموزگاران استان البرز را زیر پوشش این طرح قرار می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تمام ظرفیت‌های استان و صحبت‌هایی که با استاندار البرز، رئیس شورای آموزش و پرورش استان، آیت‌الله حسینی همدانی امام جمعه کرج به عنوان رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی و حتی تشکل‌های مردمی قرآنی پیرامون این طرح داشتیم، مقرر شد؛ این طرح در استان البرز به عنوان پایلوت اجرا شود و هم‌زمان با شروع ماه مبارک رمضان افتتاحیه این طرح را خواهیم داشت.

قاسمی گفت: بر همین اساس طی ۷۲ ساعت، به ۶۰ نفر از مدرسین استانی این آموزش را خواهند داد، سپس با اجرای این طرح در استان البرز به شکل عمومی و گسترده در کل کشور اجرا خواهد شد.

وی متذکر شد: سرانجام در مهر ماه سال جاری دانش آموزان از آموزش این طرح قرآنی توسط مدرسان بهره‌مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر