کد خبر 519438

رایزنی با وزارت بهداشت برای واکسیناسیون فرهنگیان؛

معلمان واکسن کرونای رایگان می‌گیرند؟

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر قرار باشد از اول مهر بازگشایی حضوری اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان جزء گروه‌هایی هستند که در معرض خطر قرار می‌گیرند و درخواست‌مان این است که معلمان را در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد محسن‌بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره واکسیناسیون فرهنگیان، اظهار کرد: قبل از عیدی نامه‌ای برای واکسیناسیون معلمان دادیم و عنوان کردیم در صورتی که قرار باشد بازگشایی مدارس اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان باید در اولویت باشند؛ پاسخ کتبی به ما دادند که معلمان در اولویت‌های یک و دو قرار نگرفتند و در گروه 3 هستند.

وی ادامه داد: هنوز واکسیناسیون با پیش‌بینی که وزارت بهداشت داشت، کاملاً تحقق نیافته است یعنی تعداد افرادی که آنها در اولویت اول پیش‌بینی کردند که بتوانند پوشش دهند به طور کامل محقق نشده است و خودبه‌خود پروسه اولویت‌بندی یک مقداری با تأخیر انجام می‌شود.

محسن‌بیگی اضافه کرد: اگر قرار باشد که از اول مهر، بازگشایی حضوری اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان جزو گروه‌هایی هستند که در معرض خطر قرار می‌گیرند و درخواستمان این بوده است که معلمان را در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.

وی افزود: مجدداً با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردیم و مقرر شد که از طریق وزیر بهداشت و دبیر ستاد کرونا، این موضوع را پیگیری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۰ ۰

  اولا از همه مگه قرار هست بابت واکسن پول هم بدیم؟! این همه مالیات و مالیات روی تورم داریم میدیم که حکومت این مواقع بتونه یه کاری بکنه. ثانیا تا اونجایی که من میدونم از روز اعلام شیوع کرونا معلمان و آموزش پرورشی‌ها رفتن نشستن خونه‌شون و از طریق آموزش‌های آنلاین دارن دور کاری میکنن و بنابراین در اولویت تزریق واکسن نباید باشند. بهتره اولویت بندی ها رو درست انجام بدیم بعضی از مشاغل بودن که به دلیل حساسیت شغلی در این مدت کامل در محل کار حضور داشتن و اولویت با آنهاست و رایگان.

  • عبدا..ه
   ۰ ۰

   محمد عزیز یک مقامی در آموزش وپرورش یک حرفی از روی وظیفه زده وکسی نگفته که دیگران در اولویت نبا شند ازجمله شما و همکارانتان فقط این را می دانم که اگر ما جیزی می توانیم بنویسیم و بخوانیم و با مدرکمان جایی دستمان بند بشه از زحمات معلمین می باشد که در دوران کرونا ثابت شد که چه می کردند.و چه بلایی سر دانش آموزان در فضای مجازی می آید از جهت عدم کنترل و .....